You are currently viewing CZWÓRKA ZATWIERDZONYCH KANDYDATÓW DO ORGANIZACJI MŚ W 2019 ROKU

CZWÓRKA ZATWIERDZONYCH KANDYDATÓW DO ORGANIZACJI MŚ W 2019 ROKU

1 maja minął termin zgłaszania kandydatów do organizacji Mistrzostw  Świata w narciarstwie klasycznym w 2019 roku. O miano gospodarza rywalizować będą cztery ośrodki: Oberstdorf, Planica, Seefeld i Ałmaty.

 

Ilość konkurentów cieszy prezydenta Międzynarodowej Federacji Narciarskiej Giana Franco Kaspera – FIS bardzo cieszy się, że o organizację mistrzostw starają się przedstawicielstwa wielu narodów. Sukces mistrzostw z tego roku, wskazuje jaką ścieżkę rozwoju mogą obrać przyszli organizatorzy.

Do dwójki niemiecko- słoweńskiej dołączyły zaskakujące kandydatury z Austrii (Seefeld) i Kazachstanu. Pierwsza miejscowość organizowała wprawdzie mistrzostwa, choć było to dawno- w 1985 roku. Ałmaty z kolei aplikują o przyznanie mistrzostw po raz pierwszy. Dla Kazachstanu jak i całego regionu postradzieckiego jest to pierwsza, historyczna kandydatura.  Nowy kompleks skoczni gościł zawody o randze międzynarodowej zalewie 3 lata temu.

Planica, podobnie jak Ałmaty, nie była jeszcze gospodarzem mistrzostw. Ubiegała się o organizację turnieju w 2017 roku, przegrywając z fińskim Lahti. Dysponująca nowoczesnym zapleczem (Planica Ski Nordic Centre) wydaje się być jednym z faworytów w wyścigu o organizację mistrzostw.

Niemiecki Oberstdorf również dysponuje gotowym kompleksem wokół skoczni Schattenbergschanze. Na niekorzyść Niemców przemawia fakt, że organizowali oni mistrzostwa w 1987 i 2005 roku, a ich wnioski o organizację kolejnych imprez w 2013,2015 i 2017 były odrzucane przez FIS. W przypadku niepowodzenia będzie to prawdopodobnie ostatnia próba Oberstdorfu. Związek tamtejszej federacji skupi się teraz na Alpejskich Mistrzostwach Świata, o które ubiegać będzie się Garmisch- Partenkirchen.

Do wyłonienia organizatora mistrzostw pozostało jeszcze sporo czasu. Decyzja nastąpi na kongresie FIS-u, który odbędzie się 5 czerwca 2014 roku w Barcelonie.

źródło: skispringen-news. de

 

 

 

 

Dodaj komentarz