You are currently viewing BARTŁOMIEJ KŁUSEK WYGRYWA PUCHAR SOLIDARNOŚCI w ZAKOPANEM

BARTŁOMIEJ KŁUSEK WYGRYWA PUCHAR SOLIDARNOŚCI w ZAKOPANEM

Puchar Solidarnosci2013 - BARTŁOMIEJ KŁUSEK WYGRYWA PUCHAR SOLIDARNOŚCI w ZAKOPANEM

Bartłomiej Kłusek (131,5 i 129,5 m / 267.8 pkt) zwyciężył w VII edycji Pucharu Solidarności na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Drugie miejsce zajął Jan Ziobro (128,5 i 128,5 m / 260.1 pkt), a na najniższym stopniu podium uplasował się Piotr Żyła (127 i 128,5 m / 258.9 pkt).

Tuż poza podium znaleźli się: 4. Klemens Murańka, 5. Maciej Kot i 6. Dawid Kubacki.

PEŁNE WYNIKI KONKURSU

W kategorii juniorów triumfował Murańka (125 i 128 m) przed Krzysztofem Biegunem (123 i 125 m) i Aleksandrem Zniszczołem (118,5 i 121 m).

W zawodach wzięli również udział reprezentanci Ukrainy. Najlepszy z nich - Andriy Klymchuk zajął 29. miejsce.

Specjalną nagrodę im. Lecha Nadarkiewicza otrzymał Krzysztof Biegun, jako zawodnik który uzyskiwał dotychczas najlepsze wyniki tego lata wśród juniorów w zawodach FIS.

Warto podkreślić, że VII edycji Pucharu Solidarności patronowali Izabela i Adam Małyszowie.

Kolejnym sprawdzianem dla naszych skoczków będą jutrzejsze Mistrzostwa Polski na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.