You are currently viewing MARTIN SCHMITT w SKŁADZIE NIEMCÓW NA LGP w ROSJI i KAZACHSTANIE

MARTIN SCHMITT w SKŁADZIE NIEMCÓW NA LGP w ROSJI i KAZACHSTANIE

script>ander nillsen - MARTIN SCHMITT w SKŁADZIE NIEMCÓW NA LGP w ROSJI i KAZACHSTANIE

Podczas nadchodzących konkursów Letniej Grand Prix w rosyjskim Niżnym Tagile i kazaskich Ałmatach drużyna niemiecka zaprezentuje się w mocno okrojonym składzie. W rywalizacji panów po długiej przerwie pojawi się Martin Schmitt. Trener Werner Schuster powołał na te zawody także dwóch innych zawodników, którzy tego lata jeszcze nie pojawili się na zawodach LGP: Maximiliana Mechlera i Jana Mayländera.

 

„Po okresie treningowym nadszedł czas, by zawodnicy ci potwierdzili swoją formę w konkursach"- uzasadnił swoją decyzję Werner Schuster.

W tym samym czasie skoczkowie, którzy błyszczeli na zawodach w pierwszej fazie cyklu (Richard Freitag, Severin Freund i Andreas Wellinger) będą intensywnie trenować. Planują wrócić do rywalizacji na konkurs w Hinzenbach.

Graessler Ulrike S.Piwowar - MARTIN SCHMITT w SKŁADZIE NIEMCÓW NA LGP w ROSJI i KAZACHSTANIE

W kadrze żeńskiej również pojawią się trzy zawodniczki. W nadchodzących konkursach wystartuje Katharina Althaus, Ulrike Gräßler i Svenja Würth. Trener Andreas Bauer zamierzał powołać także Melanie Faißt, ale ze względu na kontuzję stawu skokowego zawodniczka musi zrezygnować z zawodów.

Głównym celem żeńskiej drużyny jest teraz walka o podium klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix pań (dla zawodniczek cykl kończy się w Ałmatach). Największe szanse ma Ulrike Gräßler, która zajmuje aktualnie szóstą pozycję w klasyfikacji cyklu ze stratą 26 punktów do będących ex aequo na drugim miejscu Pretorius, Ito i Klinec.

Źródło: skispringen-news.de

 

 

Dodaj komentarz