You are currently viewing ROSJANIE KOMENTUJĄ SWOJE WYSTĘPY w MISTRZOSTWACH NA SKOCZNIACH w SOCZI

ROSJANIE KOMENTUJĄ SWOJE WYSTĘPY w MISTRZOSTWACH NA SKOCZNIACH w SOCZI

Hazetdinov Ilmir B.Leja - ROSJANIE KOMENTUJĄ SWOJE WYSTĘPY w MISTRZOSTWACH NA SKOCZNIACH w SOCZI

W minionym tygodniu w Soczi zostały rozegrane konkursy o Mistrzostwo Rosji. Tytuły zdobyli: Dimitry Vassiliev, który triumfował na skoczni dużej oraz Ilmir Hazetdinov, który zwyciężył na obiekcie normalnym. Na podium stawali również Anton Kalinitschenko i Denis Kornilov. Wśród pań wygrała Anastasiya Gladysheva. Oto jak rosyjscy skoczkowie komentowali swoje występy:

 

„Obiecałem wygrać i nareszcie się to udało”– powiedział Vassiliev. „Większa skocznia bardziej mi pasuje w kontekście techniki. Latem oddałem na niej wiele skoków w trakcie prób i po prostu nauczyłem się jej, wyczuwam ją. Dlatego nawet ciężkie warunki atmosferyczne nie zbiły mnie z pantałyku” – komentuje zawodnik Lokomotiva UFA. „Kiedy dowiedziałem się, że przed moim drugim skokiem zarządzono przerwę po prostu wziąłem kawę i spokojnie czekałem na swoją kolejkę” – zakończył sympatyczny Rosjanin.

Denis Kornilov przyznał, że miał dużo szczęścia w seriach konkursowych. „Skoki, które oddawałem w konkursach były o niebo lepsze niż te, które pokazałem w seriach treningowej i próbnych. Nie czuję się pewnie na tych obiektach.” – skomentował i dodał: „Są pewne niuanse, które na pierwszy rzut oka wydają się mało istotne a w praktyce odrywają bardzo dużą rolę podczas wykonywania skoku. Najważniejsze, że wiem co trzeba naprawiać i nad czym więcej popracować. W konkursie udało mi się pewne rzeczy skorygować i to sprawiło, że zająłem drugie miejsce. Miałem sporo szczęścia, również z warunkami, w których przyszło mi skakać”.

Ilmir Hazetdinov, zwycięzca konkursu na skoczni K-95 był z kolei niezadowolony ze swoich skoków na obiekcie dużym. „Oba skoki na dużej skoczni mi nie wyszły. Były zepsute technicznie. Ostatecznie mogę powiedzieć, że oswoiłem trochę skocznie w Soczi. Jestem zadowolony, że wygrał Dima [Vassiliev] – jesteśmy z jednego klubu, wielkie gratulacje należą się też Denisowi.” – mówi 21-latek.

Źródło: tramplin.perm.ru

 

 

 

Dodaj komentarz