You are currently viewing WALTER HOFER o INAUGURACJI PŚ w KLINGENTHAL

WALTER HOFER o INAUGURACJI PŚ w KLINGENTHAL

hofer walter sp wm - WALTER HOFER o INAUGURACJI PŚ w KLINGENTHALWieść o rozpoczęciu nowego sezonu Pucharu Świata w Klingenthal, zapewne było dla wielu kibiców zaskoczeniem. Jak się jednak okazuje, FIS rozważał taką możliwość już od dłuższego czasu.

 

Walter Hofer, dyrektor Pucharu Świata, następująco wyjaśnia decyzję o inauguracji PŚ w Klingenthal, a nie standardowo w Skandynawii.

"W zasadzie sam pomysł organizacji zawodów inauguracyjnych gdzieś w Europie Środkowej kiełkował w naszych umysłach już od dłuższego czasu. Decydujące były doświadczenia jakie zdobyliśmy w zeszłym roku w grudniu w Soczi. Przy wsparciu nowoczesnej technologii udało się wtedy przygotować skocznię w temperaturach dodatnich. Dzięki temu, zaczęliśmy poważnie rozważać taką możliwość i szukać odpowiedniego organizatora. Klingenthal wykorzystało okazję, przesłało aplikację i zostało zaakceptowane przez władze FIS. Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, m.in. atmosferę na skoczni, od samego początku Klingenthal było bardzo wysoko w naszych rankingach. Organizator już wielokrotnie udowodnił, że potrafi zorganizować zawody na bardzo wysokim poziomie, nawet w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Jeśli uda nam sie przeprowadzić zawody, które nie wygenerują strat, będziemy usatysfakcjonowani".

W nadchodzącym sezonie wprowadzona zostanie innowacja, która powinna ułatwić kibicom, zwłaszcza tym pod skoczniami, śledzenie skoków. Co o niej sądzi Hofer?

"Ta nowość będzie interesująca szczególnie dla tych, którzy na żywo śledzić będą poczynania skoczków na skoczni. Mianowicie, od tego sezonu tzw. virtual line, która do tej pory była widoczna dla widzów zgromadzonych przed telewizorami, będzie fizycznie widoczna również na skoczni. Linia ta wskazuje, jaką odległość musi uzyskać skoczek, aby objąć prowadzenie. Już niebawem dowiemy się, czy nas pomysł sprawdzi się w rzeczywistości".

Źródło: berkutschi.com

 

 

 

Dodaj komentarz