You are currently viewing ŻEŃSKIE KADRY AUSTRII i NIEMIEC NA PŚ w LILLEHAMMER

ŻEŃSKIE KADRY AUSTRII i NIEMIEC NA PŚ w LILLEHAMMER

Althaus Katharina Hiza fot.S.Piwowar - ŻEŃSKIE KADRY AUSTRII i NIEMIEC NA PŚ w LILLEHAMMERW najbliższy weekend, zawodami na skoczni HS-100 w Lillehammer, rozpocznie się Puchar Świata Pań. Znany jest już oficjalny skład kadry kobiet m.in. z Austrii i Niemiec.

 

Nasz zachodni sąsiad – Niemcy – będzie w weekend reprezentowany przez sześć zawodniczek. Andreas Bauer nominował do tych zawodów Katharinę Althaus, Ulrikę Gräßler, Annę Häfele, Carinę Vogt, Svenję Würth oraz Gianinę Ernst, dla której będzie to debiut w Pucharze Świata. W Norwegii na starcie nie zobaczymy Melanie Faißt, która nie jest jeszcze w szczytowej formie.

„Cieszymy się na otwarcie Pucharu Świata oraz na początek sezonu olimpijskiego. Może być ciekawie, gdyż średnia wieku drużyny wynosi zaledwie 20 lat, i to właśnie nazywa się zbieraniem doświadczenia” – powiedział Bauer.

Seifriedsberger Jacqueline Hiza fot.S.Piwowar - ŻEŃSKIE KADRY AUSTRII i NIEMIEC NA PŚ w LILLEHAMMERNiemieckie przygotowania do sezonu nie były dla wszystkich zawodniczek idealne, gdyż Ulrika Gräßler przeszła operację wycięcia wyrostka, a Svenja Würth borykała się kontuzją kolana. Trener Bauer powiedział jednak, że „Obie są na dobrej drodze, aby nadrobić zaległości treningowe”. Szkoleniowiec dodał również „Skocznia w Lillehammer jest dobrze przygotowana i cieszymy się na konkurs mieszany oraz indywidualny. W lecie w konkursie mieszanym, stanęliśmy na najwyższym stopniu podium i byłoby wspaniale, gdybyśmy i zimą odnieśli sukces”.

Austria natomiast będzie reprezentowana przez cztery zawodniczki, które pod okiem Haralda Rodlauera, już od ostatniego czwartku przygotowują się w Lillehammer do sezonu. Szkoleniowiec na zawody rozpoczynające PŚ 2013/14 wytypował Daniele Iraschko, Jacquelinę Seifriedsberger, Chiarę Hölzl i Katharinę Keil.

W konkursie mieszanym wystąpią Daniela Iraschko i Jacquelina Seifriedsbergen, która będą wspomagane przez Thomasa Morgensterna i Gregora Schlierenzauera. Austriacki szkoleniowiec kobiet następująco wyjaśnia swoją decyzję „Jacquelina i Daniela są weterankami. One świetnie wpasowują się w zespół razem z Thomasem i Gregorem”.

Źródło: skispringen.com

 

 

 

Dodaj komentarz