You are currently viewing PŚ LILLEHAMMER: FREUND WYGRYWA, ŻYŁA SZÓSTY!

PŚ LILLEHAMMER: FREUND WYGRYWA, ŻYŁA SZÓSTY!

freund s s.piwowar - PŚ LILLEHAMMER: FREUND WYGRYWA, ŻYŁA SZÓSTY!Severin Freund (132,5 i 137 m / 279.0 pkt) triumfował w dzisiejszym konkursie PŚ w Lillehammer na dużej skoczni. Najlepszy z Polaków – Piotr Żyła zajął bardzo dobre szóste miejsce. Końcówka drugiej serii była niezwykle emocjonująca i była swoistą walką na odległości.

Obok Freunda na podium znaleźli się: Anders Bardal (131 i 138 m / 2. miejce) i Daiki Ito (132,5 i 138 m / 3. miejsce). Czwarty był japoński „weteran” – Noriaki Kasai, a piąty – Thomas Morgenstern.

zyla piotr s.piwowar - PŚ LILLEHAMMER: FREUND WYGRYWA, ŻYŁA SZÓSTY!Na 6. pozycji zawody ukończył Piotr Żyła (134,5 i 134 m). Po pierwszej serii skoczek z Wisły był drugi, jednak w drugiej serii rywale uzyskiwali dłuższe skoki w lepszym stylu.

Znaczny awans zaliczył Kamil Stoch (z 30. na 18. miejsce), który oddawał skoki na odległość 120 i 129 metrów. Na 27. lokacie zawody ukończył Maciej Kot (123,5 i 125,5 m), a Dawid Kubacki (129 i 119,5 m) znalazł się na pechowym – 31. miejscu i mimo występu w finałowej serii – nie zdobył pucharowych punktów.

Słaby występ zaliczył lider PŚ – Gregor Schlierenzauer (127 i 121 m), który był dopiero 15.

Udział w konkursie na pierwszej serii zakończyli: 35. Krzysztof Biegun (120 m), który na kilka tygodni pożegna się z występami w PŚ, a także 44. Jan Ziobro (118 m).

PEŁNE WYNIKI KONKURSU

Rywalizacja w II serii przebiegała z belki startowej nr 8, później belkę zmieniano na 6 oraz 7. Przez większość czasu w rundzie finałowej wiatr zawiewał z tyłu skoczni, jednak czołówce się poszczęściło – wiatr pod narty zapewnił im dalekie loty, a kibicom – bardzo emocjonującą końcówkę zawodów.

Liderem generalnej klasyfikacji PŚ pozostał Gregor Schlierenzauer (216 pkt), jednak znacznie zbliżył się do niego Taku Takeuchi. Najlepszym Polakiem pozostaje Krzysztof Biegun (113 pkt / 10. miejsce), który jednak w nadchodzących konkursach PŚ nie wystąpi (jedzie na Zimową Uniwersjadę).