You are currently viewing MACIEJ MACIUSIAK dla SkokiPolska OCENIA KONKURS INDYWIDUALNY ZIMOWEJ UNIWERSJADY

MACIEJ MACIUSIAK dla SkokiPolska OCENIA KONKURS INDYWIDUALNY ZIMOWEJ UNIWERSJADY

Maciusiak Maciej Wisla fot.B.Leja - MACIEJ MACIUSIAK dla SkokiPolska OCENIA KONKURS INDYWIDUALNY ZIMOWEJ UNIWERSJADYKrzysztof Biegun zdobywając srebrny medal Uniwersjady w Val di Fiemme, potwierdził, że jest jednym z najbardziej utalentowanych skoczków młodego pokolenia. Trener kadry juniorskiej – Maciej Maciusiak, który opiekuje się kadrą w Trentino ocenił występ polskich skoczków w dzisiejszym konkursie na skoczni normalnej.

 

„Konkurs był rozgrywany w dosyć trudnych warunkach, dodatkowo na Uniwersjadzie jest 15-20 chłopaków na bardzo wysokim poziomie. To były trudny zawody, więć jesteśmy z nich bardzo zadowoleni.” – ocenił szkoleniowiec.

Biegun Krzysztof Wisla 2 fot.B.Leja - MACIEJ MACIUSIAK dla SkokiPolska OCENIA KONKURS INDYWIDUALNY ZIMOWEJ UNIWERSJADYMaciusiak ocenił też występ poszczególnych zawodników: „Trzeba pochwalić Krzyśka Bieguna. Po Klingenthal miał trochę problemów technicznych, po Lillehammer jeszcze te skoki nie wyglądały obiecująco, ale w czasie konkursu oddał już naprawdę fajne.

Bartek Kłusek, który prowadził po pierwszej serii, w drugiej po prostu nie miał szans. Miał bardzo złe warunki, dodatkowo jechał z niższego rozbiegu. Myślę, że nie chodziło tu o presję. Ten skok był troszkę gorszy, ale nie na ten metry co skoczył. Dostał bodajże 13 punktów bonifikaty, zatem nie miał szczęścia do warunków.

Kuba Kot niestety zepsuł swoją próbę, było ona najbardziej nieudana ze wszystkich jego skoków.”

Zapytany o skład Polaków na środowy (18 grudnia) konkurs drużynowy, Maciusiak odpowiedział: „Jeśli chodzi o skład drużyny, nie będzie wielkiej niespodzianki”.

 

informacja własna

 

 

 

Dodaj komentarz