You are currently viewing PŚ: TRIUMF KAMILA STOCHA w TITISEE-NEUSTADT !

PŚ: TRIUMF KAMILA STOCHA w TITISEE-NEUSTADT !

stoch kamil s.piwowar - PŚ: TRIUMF KAMILA STOCHA w TITISEE-NEUSTADT !Kamil Stoch w wielkim stylu triumfował w dzisiejszym konkursie Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Polak skakał 142,5 i 138,5 metra i z notą 300.7 punktu znacznie wyprzedził rywali.

kasai noriaki jakub.mikulski - PŚ: TRIUMF KAMILA STOCHA w TITISEE-NEUSTADT !Na drugim stopniu podium uplasował się Szwajcar Simon Ammann (142,5 i 141,5 m). Trzecie miejsce zajął niesamowity 41-letni Japończyk – Noriaki Kasai (139,5 i 137,5 m).

Tuż za podium uplasowali się: 4. Anders Bardal (139 i 142 m), 5. Janne Ahonen (134,5 i 140,5 m), 6. Taku Takeuchi (138 i 138 m). Na 8. miejscu zmagania ukończył lider PŚ – Gregor Schlierenzauer.

Świetnie w drugie kolejce spisał się Maciej Kot, który dzięki skokowi na 138,5 metra awansował z 15. na 10. pozycję. Finałowy skok nie udał się natomiast Piotrowi Żyle (139 i 131 m), który zmagania ukończył na 15. lokacie.

Morgenstern Thomas 2 S.Piwowar - PŚ: TRIUMF KAMILA STOCHA w TITISEE-NEUSTADT !Na pierwszej rundzie występ zakończyli: Klemens Murańka (131 m / 38. miejsce), Dawid Kubacki (129 m / 42. miejsce) i Jan Ziobro (127 m / 48. miejsce).

Pechowo zakończył dzisiejszy konkurs znajdujący się w wysokiej formie Thomas Morgenstern. Austriak po bardzo dalekim skoku na 141 metrów stracił równowagę, upadł i kilkukrotnie uderzył głową o zeskok. Mimo prób samodzielnego opuszczenia zeskoku okazało sie, że potrzebuje pomocy służb medycznych. Został przetransportowany helikopterem do szpitala we Freiburgu, w celu przeprowadzenia dokładniejszych badań.