You are currently viewing IO SOCZI: JANNE AHONEN Z KWALIFIKACJĄ OLIMPIJSKĄ

IO SOCZI: JANNE AHONEN Z KWALIFIKACJĄ OLIMPIJSKĄ

Ahonen Janne Klingenthal fot.J.Piatkowska - IO SOCZI: JANNE AHONEN Z KWALIFIKACJĄ OLIMPIJSKĄZimowe Igrzyska Olimpijskie zbliżają się malutkimi kroczkami. Już dziś wiemy, że jedna z największych sław światowych skoków narciarskich pojedzie do Soczi. Janne Ahonen właśnie został włączony w skład fińskiej kadry na zmagania w Rosji.

Fiński Związek Narciarski w dniu wczorajszym podał 14 nazwisk sportowców, którzy otrzymali kwalifikację olimpijską. Wśród nich jest Janne Ahonen, jak na razie pierwszy fiński skoczek narciarski, który otrzymał powołanie.

Tym samym plany z powodu których Ahonen powrócił do aktywnego skakania mogą się ziścić. Zdobycie medalu w Soczi? Jeżeli forma Ahonena będzie rosła wszystko jest możliwe, swoje możliwości pokazał w Titisee-Neustadt.

Będą to już szóste Igrzyska doświadczonego Fina (pierwszy start w 1994 roku w Lillehammer). We wcześniejszych startach 36-letni Ahonen zdołał wywalczyć dwa srebrne medale w rywalizacji drużynowej (2002 – Salt Lake City, 2006 – Turyn). W dorobku brakuje mu medalu indywidualnego.

Olimpijskie starty Ahonena, w których otarł się o podium (wszystkie na skoczniach normalnych):

Igrzyska

Miejsce (strata do podium)

Zwycięzca

Vancouver/Whistler 2010

4. (- 5,0 pkt)

S. Ammann

Turyn/Pragelato 2006

6. (- 3,0 pkt)

L. Bystoel

Salt Lake City / Park City 2002

4. (- 1,5 pkt)

S. Ammann

Nagano / Hakuba 1998

4. (- 1,0 pkt)

J. Soininen

Źródło: yle.fi

 

 

Dodaj komentarz