You are currently viewing AUSTRIACKI SKŁAD NA TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI

AUSTRIACKI SKŁAD NA TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI

Loitzl Wolfgang Zako S.Piwowar - AUSTRIACKI SKŁAD NA TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI

Na niespełna tydzień przed rozpoczęciem Turnieju Czterech Skoczni, znany jest skład austriackiej drużyny na niemiecką część tej prestiżowej imprezy. W Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen zobaczymy siedmiu Austriaków.

Zaraz po zakończeniu konkursów w Engelbergu, Alexander Pointner podał skład swojej ekipy na konkursy w Oberstdorfie (28-29.12.2013) oraz Garmisch-Partenkirchen (31.12-01.01.2014). Na niemieckich skoczniach zobaczymy Gregora Schlierenzauer, Thomasa Morgensterna, Stefana Krafta, Wolfganga Loitzla, Andreasa Koflera, Thomasa Dietharta i Michaela Hayböcka. Ten ostatni, zapewnił sobie miejsce w kadrze narodowej, dobrymi występami w Pucharze Kontynentalnym (trzy razy stawał na najwyższym stopniu podium).

Morgenstern, po ciężkim upadku w ubiegłym tygodniu, wróci najprawdopodobniej w Oberstdorfie. Jak powiedział trener: "Jego miejsce, do dnia kwalifikacji, pozostaje wolne. Jutro przejdzie kolejne badania i wówczas będzie znanych więcej szczegółów". W razie takie potrzeby, na jego miejsce wskoczy Manuel Fettner bądź Martin Koch, którzy do ekipy dołączą na pewno w Innsbrucku.

Z dobrej strony w PK pokazał się również Manuel Poppinger, który w razie potrzeby, będzie włączony do drużyny.

Pointner liczy na sukcesy w Turnieju i dlatego stawia swoim zawodnikom odpowiednio wysokie cele. "Liczę na cztery udane konkursy i kilka miejsc na podium. Poza tym, jeśli będzie to możliwe, liczę na szóste zwycięstwo w Turnieju".

Źródło: OSV / skispringen-news.de

Dodaj komentarz