You are currently viewing DIETHART, AMMANN, MORGENTERN, PREVC i FREITAG o KONKURSIE w BISCHOFSHOFEN i CAŁYM TCS

DIETHART, AMMANN, MORGENTERN, PREVC i FREITAG o KONKURSIE w BISCHOFSHOFEN i CAŁYM TCS

Diethart Thomas TCS J.Piatkowska 300x200 - DIETHART, AMMANN, MORGENTERN, PREVC i FREITAG o KONKURSIE w BISCHOFSHOFEN i CAŁYM TCSNiespodziewanym zwycięzcą 62. Turnieju Czterech Skoczni został Austriak – Thomas Diethart. Czy zwycięstwo w tych prestiżowych zawodach nie wpłynie negatywnie na rozwój dalszej kariery tego skoczka? Dowiemy się tego śledząc jego dalsze losy w Pucharze Świata. Tym czasem dowiedzmy się, co mówili zawodnicy po ostatnim konkursie Turnieju.

„To niesamowite. Przed finałowym skokiem nie odczuwałem żadnej presji. Nigdy nie zapomnę tego tygodnia. To naprawdę świetna sprawa. Jestem taki szczęśliwy. Atmosfera na skoczni był wspaniała już podczas skoku Morgiego. Trochę chyba potrwa zanim w pełni to do mnie dotrze. Wszystko wydarzyło się tak szybko. Trzeba się do tego przygotować psychicznie, potem już jakoś będzie”, powiedział zaskoczony Thomas Diethart.

Nigdy się nie poddałem, o zwycięstwo w turnieju walczyłem do końca. Jestem zły, że nie udało mi się wylądować pierwszego skoku, mogłem bardziej się postarać. Wielkie gratulacje dla Thomasa. Wiem jak to jest, kiedy wygrywa się z faworytami, będą tak młodym zawodnikiem”, tak skomentował swój występ i zawody Mistrz Olimpijski – Simon Ammann.

Thomas naprawdę zasłużył na to zwycięstwo. Skakał wyśmienicie. Po upadku w Titisee, nigdy nie myślałem, że uda mi się zająć drugie miejsce w turnieju. Jestem z tego osiągnięcia bardzo dumny. Ten wynik wiele dla mnie znaczy. Oddałem wiele naprawdę dobrych skoków”, powiedział triumfator TCS sprzed 3 lat – Thomas Morgenstern.

Jestem bardzo zadowolony, nie jestem rozczarowany tym, że nie udało mi się odnieść zwycięstwa. Bischofshofen okazało się dla mnie bardzo szczęśliwe. Wydaje się, że moja forma jest teraz zdecydowanie lepsza niż w zeszłym roku podczas Mistrzostw Świata, kiedy zdobywałem drugie i trzecie miejsce. Poziom rywalizacji jest jednak obecnie bardzo wysoki, stwierdził Peter Prevc.

Jestem trochę rozczarowany. Po wczorajszych kwalifikacjach myślałem, że lepiej mi dziś pójdzie. Ale i tak zrobiłem spore postępy. Nie wiem jeszcze, czy pojadę na zawody w Kulm. Po raz kolejny okazało się, że nie tak łatwo wytypować zwycięzców turnieju”, powiedział Richard Freitag.

Źródło: berkutschi.com

Dodaj komentarz