You are currently viewing JANNE AHONENA CZEKA DŁUŻSZA PRZERWA w SKOKACH

JANNE AHONENA CZEKA DŁUŻSZA PRZERWA w SKOKACH

Ahonen Janne Klingenthal fot.J.Piatkowska - JANNE AHONENA CZEKA DŁUŻSZA PRZERWA w SKOKACHZ powodów zdrowotnych Janne Ahonen będzie musiał na dłuższy czas odpuścić sobie skoki. Jak ogłosił Fiński Związek Narciarski, przypuszczalny powrót 36-latka do Pucharu Świata, to zawody w Willingen.

Janne Ahonen, będzie musiał odpuścić sobie kilka najbliższych startów w PŚ. Jak podaje Fiński Związek, weteran fińskich skoków, walczy z powikłaniami bakteryjnej infekcji płuc, na którą cierpiał przed rozpoczęciem sezonu. W listopadzie Janne Ahonen był chory i cierpiał z powodu infekcji płuc. Później dodatkowo doszła jeszcze mykoplazmoza. Przez stosowane leki, infekcja została opanowana przed pierwszymi zawodami”, podał Związek w komunikacie prasowym.

Następnie Janne nie mógł odzyskać formy sprzed choroby, choć zaobserwowano lekką poprawę. Podczas Turnieju Czterech Skoczni stan zdrowia Ahonena znów się pogorszył i podczas zawodów w Oberstdorfie Fin skakał z zapaleniem zatok. Po konkursie w Bischofshofen musi jednak trochę przystopować. „Po powrocie do Finlandii, Ahonen spotkał sie ze swoim lekarzem. Po kuracji będzie trenował na rodzimej skoczni w Lahti", powiadomił Związek.

Ze względu na skutki przebytej choroby, Ahonen nie pojawi się na starcie w najbliższych zawodach. Powrót Fina do startów, planowany jest podczas zawodów w Willingen (31.01-2.02.14), czyli w ostatni pucharowy weekend przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi.

Źródło: skispringen-news.de

Dodaj komentarz