You are currently viewing ALPEN CUP W PREDAZZO: MAGDALENA PAŁASZ NA 11. POZYCJI

ALPEN CUP W PREDAZZO: MAGDALENA PAŁASZ NA 11. POZYCJI

bogataj ursa4 s.piwowar 1024x682 - ALPEN CUP W PREDAZZO: MAGDALENA PAŁASZ NA 11. POZYCJIDziś we włoskim Predazzo odbyły się konkursy z cyklu Alpen Cup. Na skoczni Trampolino dal Ben po raz drugi w ten weekend rywalizowały panie a także panowie. Wśród kobiet najlepsza okazała się Ursa Bogataj, a w konkursie mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanęli ex-aequo Sebastian Bradatsch i Stefan Huber.

Słowenka pokonała rywalki oddając najdłuższe skoki w konkursie (98,5 oraz 98m). Nota jaką uzyskała – 239 pkt – okazała się aż o 13 punktów większa od noty drugiej zawodniczki konkursu, Niemki Anny Rupprecht (96,5 i 96 m). Na najniższym stopniu podium także stanęła reprezentantka Niemiec, Melanie Haeckert, tracąc do swej rodaczki aż 22 punkty (89,5 oraz 91m).

Nasze reprezentantki również pokazały się z dobrej strony. Magdalena Pałasz po skokach na 89 i 87,5m zakończyła zawody na 11. miejscu. Joanna Szwab skakała krócej – skoki na odległość 77.5 i 81m pozwoliły jej zająć 23. pozycję (ex aequo z Austriaczką Julią Huber).

PEŁNE WYNIKI MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ

W jednoseryjnym konkursie mężczyzn najlepsi okazali się Niemiec Sebastian Bradatsch i Austriak Stefan Huber, którzy zajęli pierwsze miejsce zdobywając po 120 punktów (obaj uzyskali 98m). Na trzecim miejscu zmagania zakończył Słoweniec Ziga Jelar (97,5 m; 118,5 pkt).

PEŁNE WYNIKI MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ

Kolejne zawody z cyklu Alpen Cup zawitają do Słowenii. Na skoczni Bauhenk w Kranju (HS 109) konkursy odbędą się w dniach 8 i 9 lutego.

źródło: evoxx.com/fis-ski.com

Dodaj komentarz