You are currently viewing KAMIL STOCH DRUGIM SPORTOWCEM ROKU 2013 W PLEBISCYCIE PRZEGLĄDU SPORTOWEGO

KAMIL STOCH DRUGIM SPORTOWCEM ROKU 2013 W PLEBISCYCIE PRZEGLĄDU SPORTOWEGO

Stoch Kamil puchar S.Piwowar - KAMIL STOCH DRUGIM SPORTOWCEM ROKU 2013 W PLEBISCYCIE PRZEGLĄDU SPORTOWEGO

Niedawno poznaliśmy wyniki 79. edycji plebiscytu organizowanego przez „PS”. Zwyciężyła biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk, przechodząc jednocześnie do historii konkursu- jako pierwsza uczyniła to piąty raz. Tuż za biegaczką z Kasiny Wielkiej uplasował się mistrz świata z Predazzo, Kamil Stoch. Trzeci był mistrz świata w rzucie dyskiem, Paweł Fajdek.

Kowalczyk była najpoważniejszą kandydatką do triumfu, mimo że w tamtym roku wygrała „zaledwie” Tour de Ski, swoisty odpowiednik TCS w skokach narciarskich. Kamil Stoch – mistrz świata i 3. skoczek sezonu – był jednym z głównych pretendentów do walki o 1. miejsce.

Gala mistrzów sportu odbyła się w Teatrze Polskim w Warszawie. Bal mistrzów rozpoczął się w Hotelu Hilton po ogłoszeniu wyników. Sportowcy, osoby towarzyszące, trenerzy i dziennikarze będą się bawić do białego rana.

Gratulujemy serdecznie Kamilowi Stochowi 2. miejsca, a ale i innym przedstawicielom skoków. Przypomnijmy, że już wcześniej trenerem roku został selekcjoner kadry skoczków Łukasz Kruczek, a drużyną roku właśnie polscy skoczkowie.

redakcja skokipolska.pl

źródło: przegladsportowy.pl/

Dodaj komentarz