You are currently viewing FINOWIE NA NAJBLIŻSZE KONKURSY SKOKÓW NARCIARSKICH PŚ I PK

FINOWIE NA NAJBLIŻSZE KONKURSY SKOKÓW NARCIARSKICH PŚ I PK

Larinto Ville fot.S.Piwowar - FINOWIE NA NAJBLIŻSZE KONKURSY SKOKÓW NARCIARSKICH PŚ I PKZnany jest już skład kadry Finów na konkursy Pucharu Świata, które już za kilka dni odbędą się na polskich skoczniach. Do składu wraca Ville Larinto. Na pewno nie zobaczymy Janne Ahonena.

Do rywalizacji na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle oraz na Wielkiej Krokwi w Zakopanem powołani zostali: Anssi Koivuranta, Olli Muotka, Lauri Asikainen i Ville Larinto.

Ostatniego z powołanych do kadry dawno nie oglądaliśmy na międzynarodowych arenach. Fin zdecydowanie nie prezentował optymalnej formy, którą zwróciłby uwagę trenera. Fiński skoczek nękany był ostatnimi czasy różnymi dolegliwościami ze strony więzadeł krzyżowych kolana. Przed rozpoczęciem obecnego sezonu PŚ sam przyznał, że wszelkie problemy z jakimi się borykał są przeszłością i liczy na powrót do dawnej dyspozycji.

Ostatni raz Laritno wystartował w konkursie PŚ w Kuopio 12 marca 2013 roku. Zajął wtedy odległą, 49. lokatę a cały sezon zakończył z siedmioma punktami na koncie w klasyfikacji generalnej.

 W Polsce nie będziemy na pewno oglądać Janne Ahonena, który kuruje się w domowym zaciszu w Lahti z infekcji płuc. Planowany jest powrót do rywalizacji w PŚ na konkursy w Willingen (1-2.01).

W konkursach Pucharu Kontynentalnego w japońskim Sapporo (17-19.01) wystąpią: Sami Heiskanen, Sebastian Klinga i Sami Niemi.

 

Źródło: finnjumping.fi

Dodaj komentarz