You are currently viewing PREVC, SCHLIERENZAUER i KASAI o NIEDZIELNYCH LOTACH

PREVC, SCHLIERENZAUER i KASAI o NIEDZIELNYCH LOTACH

prevc peter2 s.piwowar - PREVC, SCHLIERENZAUER i KASAI o NIEDZIELNYCH LOTACHPierwsze pucharowe zwycięstwo odniósł dziś Peter Prevc, który wyprzedził Gregora Schlierenzauera i Noriakiego Kasai. Jakie odczucia towarzyszą bohaterom dzisiejszego konkursu?

Jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony ze swoich skoków. Było lepiej niż wczoraj. W serii próbnej bardzo się starałem, potem udało się wszystko powtórzyć również podczas konkursu”, tak skomentował swój dzisiejszy występ Peter Prevc.

„Udało mi się poprawić swój wynik, ale co ważniejsze, to moja technika jest coraz lepsza. To będzie dla mnie dodatkowa motywacja podczas najbliższych konkursów. Soczi to mój główny cel na ten sezon i zrobię wszystko, aby go zrealizować. Ci, którzy mnie znają, wiedzą również, że bardzo chciałem dobrze wypaść w Turnieju Czterech Skoczni. Nie jest łatwo, kiedy Ci się nie udaje, ale rywale są bardzo mocni, a stawka wyrównana”, powiedział Gregor Schlierenzauer.

Dzisiejszy konkurs był także szczęśliwy dla Noriakiego Kasai, który przeżywa swoją drugą młodość w skokach: I znów jestem bardzo szczęśliwy. W pierwszej serii wiatr nie był dla mnie łaskawy. Dużo trenuje i ćwiczę, jestem w dobrej formie fizycznej. Przez wszystkie te lata nigdy nie brakowało mi motywacji, zawsze była i nadal jest bardzo duża. Jak długo będę jeszcze skakał? Myślę, że z jakieś 10 lat.

Źródło: berkutschi. com

Dodaj komentarz