You are currently viewing STAN MORGENSTERNA ULEGŁ POPRAWIE

STAN MORGENSTERNA ULEGŁ POPRAWIE

Morgenstern Thomas Zako S.Piwowar - STAN MORGENSTERNA ULEGŁ POPRAWIEŚwiat skoków narciarskich z uwagą śledzi informacje jakie napływają z salzburskiego szpitala w którym po fatalnym upadku na skoczni Kulm przebywa Thomas Morgenstern. Stan Austriaka poprawia się.

Sympatyczny skoczek nadal przebywa na OIOM pod stałym monitoringiem, uraz głowy i płuc nadal kwalifikowany jest jako ciężki. Lekarze zapewniają o równomiernej, stopniowej poprawie stanu zdrowia. Według nich Morgi miał wiele szczęścia upadając, nie doznał bowiem ciężkich obrażeń kręgosłupa, może poruszać wszystkimi kończynami. Sami przyznają, że w przypadku gdyby doszło do takich powikłań Thomas byłby sparaliżowany.

-„ Ryzyko krwawienia nadal istnieje jednak zmniejszyło się diametralnie. Ogólna sytuacja Thomasa uległa poprawie. Oddycha normalnie jednak odczuwa ból z powodu stłuczeń i siniaków na kręgosłupie i klatce piersiowej oraz otarć skóry twarzy.” – poinformował lekarz prowadzący, Udo Berger.

Lekarze informują, że Morgenstern cierpi na zaniki pamięci, jednak według nich dolegliwości te powinny ustąpić w ciągu kilku dni. W przypadku gdyby jednak utrzymywały się, skoczek zostanie poddany specjalnej neurorehabilitacji.

W poniedziałek Austriak przejdzie ponowne badanie tomografem komputerowym – we wcześniejszym badaniu zdiagnozowano niewielkiego krwiaka, który stopniowo się zmniejsza jednak wymaga kontroli.

Pojawił się również temat powrotu Thomasa na skocznię. Lekarz jednoznacznie stwierdził, że w ciągu najbliższych trzech tygodni Morgi nie będzie skakał. Trener Pointner do 27 stycznia ma podać pięcioosobowy skład kadry na Igrzyska Olimpijskie w Soczi. W zaistniałej sytuacji najważniejsze jest zdrowie 27-latka.

W klinice Thomasa odwiedzili rodzice, siostra Christine oraz  prezes Austriackiego Związku Narciarskiego – Peter Schröcksnadel.

-„Tysiąc aniołów stróżów czuwa nad Thomasem” – powiedziała Christine.

W ciągu kilkunastu najbliższych godzin zapadnie decyzja odnośnie przeniesienia Thomasa na normalny oddział.

Źródło: tvp info / oe24.at / sport.de

Dodaj komentarz