You are currently viewing WYPOWIEDZI NAJLEPSZYCH SKOCZKIŃ DRUGIEGO KONKURSU w SAPPORO

WYPOWIEDZI NAJLEPSZYCH SKOCZKIŃ DRUGIEGO KONKURSU w SAPPORO

mattel coline s.piwowar - WYPOWIEDZI NAJLEPSZYCH SKOCZKIŃ DRUGIEGO KONKURSU w SAPPOROW drugim konkursie w Sapporo, zaliczanym do Pucharu Świata Pań, ponownie wygrała młoda Japonka Takanashi. Dzisiaj pokonała Francuzkę Mattel i Rosjankę Avvakumovą. A co mówiły o zawodach tym razem?

Sypał dziś bardzo gęsty śnieg, do tego jeszcze wiał dość zmienny wiatr. Jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się wygrać tu po raz drugi. Moje dzisiejsze skoki były równe, ale śnieg był bardzo miękki, więc miałam obawy co do lądowania telemarkiem. Ekipa przygotowująca skocznię miała dziś pełne ręce roboty. Po wczorajszym zwycięstwie Noriakiego pomyślałam sobie, że muszę pracować jeszcze ciężej”, tak skomentowała dzisiejszy konkurs Sara Takanashi.

Jestem zadowolona, w końcu to moje pierwsze podium tej zimy. Moje skoki są coraz lepsze, i wreszcie widać, że praca, którą wykonuję od początku sezonu przynosi efekty. Teraz musze spokojnie kontynuować rozpoczęty trening, tak abym w niedalekiej przyszłości była w stanie powalczyć również o zwycięstwo. Dzisiejsze warunki były prawie takie same dla wszystkich. Mój drugi skok był trochę lepszy od pierwszego, ale w sumie obydwa były niezłe. Uwielbiam startować, ale trzeba też czasami znaleźć czas na spokojny trening, dlatego nie wystartujemy w Zao”, powiedziała Coline Mattel.

Irina Avvakumova jest zadowolona z dzisiejszego skoki. W najbliższym czasie chce skupić się jednak na treningach przed IO: Moje skoki były dziś naprawdę dobre. Cieszę się z  kolejnego miejsca na podium. Warunki nie były dziś wcale takie trudne, przynajmniej ja czułam się tak, jakbym skakała u siebie. Nie żałuję, że nie wystartuję w Zao. Wolę porządny trening w Oberstdorfie, w końcu Igrzyska już nie daleko i trzeba się solidnie przygotować”.

Źródło: berkutschi.com

Dodaj komentarz