You are currently viewing SKŁAD NIEMCÓW I NORWEGÓW NA POLSKIE KONKURSY

SKŁAD NIEMCÓW I NORWEGÓW NA POLSKIE KONKURSY

Norwegowie i Niemcy również zdradzili w jakich składach wystąpią w Wiśle i Zakopanem.

Norweski Związek Narciarski ogłosił siedem nazwisk. Po przerwie na czas startów na skoczni mamuciej w Bad Mitterndorf do rywalizacji powracają czołowi zawodnicy: Anders Bardal, Tom Hilde i Anders Jacobsen. Skład uzupełnią: Robert Johansson, Anders Fannemel, Rune Velta oraz Daniel André Tande.

Szkoleniowiec Norwegów, Alexander Stoeckl, jest bardzo ciekawy postawy swoich podopiecznych: -„Bardal ma dobre wyniki, Jacobsen jest zwyczajnie głodny skakania po tygodniu ćwiczeń fizycznych, a Tom odbył w ostatnim czasie wiele treningów.”

Również Niemiecki Związek Narciarski podał nazwiska skoczków, którzy zawitają do Polski. Kadra Niemiec prezentuje się następująco: Richard Freitag,  Severin Freund, Marinus Kraus, Michael Neumayer, Andreas Wank oraz Andreas Wellinger.

Trener Werner Schuster po dobrym starcie na skoczni Kulm liczy na więcej podczas polskich konkursów: -„Pokazaliśmy się z dobrej strony podczas lotów. Liczę na to, że na polskich skoczniach zrobimy kolejny krok naprzód. Jesteśmy w stanie wskoczyć na podium podczas najbliższych konkursów. Dodatkowo liczymy na dobry wynik w czasie konkursu drużynowego, który będzie ostatnim takim konkursem przed Igrzyskami przez co moim podopieczni nabiorą pewności siebie.”

Po konkursie na Wielkiej Krokwi niemieccy skoczkowie odpoczną od rywalizacji w Pucharze Świata, nie wystartują w zawodach w Sapporo, a powrócą w Willingen. Podczas krótkiej przerwy przeprowadzą ostatnie testy sprzętu przed Igrzyskami w Soczi.

 

Źródło: aftenposten.no / skispringen-news.de

Dodaj komentarz