You are currently viewing JANNE HAPPONEN WYSTARTUJE W ZAKOPANEM

JANNE HAPPONEN WYSTARTUJE W ZAKOPANEM

happonen janne kd - JANNE HAPPONEN WYSTARTUJE W ZAKOPANEMJanne Happonen ma za sobą bardzo ciężki czas powrotu do formy po fatalnej kontuzji więzadeł krzyżowych, której doznał w Lillehammer w pierwszym konkursie sezonu 2012/2013. Już w najbliższy weekend będziemy mogli go zobaczyć w Zakopanem.

Rekonwalescencja przebiegła zgodnie z planem i Fin wrócił do skakania. Dobrze prezentował się na krajowych skoczniach – został letnim W tym sezonie mogliśmy Happonena oglądać dwukrotnie, w inauguracyjnych zawodach w Klingenthal był 20., a w Kuusamo 46. Niestety w konkursach w Lillehammer nie wystąpił z powodu nie przebrnięcia przez kwalifikacje. Nie wystartował w kolejnych zawodach Pucharu Świata oraz w lotach na skoczni Kulm. Rywalizował w dwóch konkursach Pucharu Kontynentalnego w Lahti (20-21.12.2013) jednak zajmował odległe miejsca. Skoczek postawił na trening i szlifowanie sportowej dyspozycji. Oprócz szkolenia w kraju przeszedł tygodniowy obóz w Oberstdorfie.

-„Janne postanowił opuścić konkursy Pucharu Świata oraz lotów narciarskich na skoczni Kulm i przygotować się do powrotu na skoczni w Zakopanem. Trenował w Finlandii i Oberstdorfie. Jest to logicznym wyjściem w czasie kiedy wybieramy skoczków do drużyny olimpijskiej.”- powiedział trener Pekka Niemelä.

Przed nami konkurs Pucharu Świata w Wiśle. Finowie pojawią się w składzie: Anssi Koivuranta, Olli Muotka, Lauri Asikainen i Ville Larinto. Happonen oraz Ahonen w nim nie wystartują.

W Zakopanem pojawią się Anssi Koivuranta oraz Janne Happonen. Pozostałą dwójkę skoczków wyłonią wiślańskie zawody. Zawodnicy, którzy zaprezentują się najlepiej otrzymają szansę startu na Wielkiej Krokwi. Pozostała dwójka wróci do kraju.

Źródło: informacja własna / yle.fi

Dodaj komentarz