You are currently viewing KRZYSZTOF BIEGUN dla SkokiPolska: „POLSKIE PUCHARY ŚWIATA SĄ WAŻNIEJSZE NIŻ INNE”

KRZYSZTOF BIEGUN dla SkokiPolska: „POLSKIE PUCHARY ŚWIATA SĄ WAŻNIEJSZE NIŻ INNE”

Biegun Krzysiek imitacja B.Leja  - KRZYSZTOF BIEGUN dla SkokiPolska: "POLSKIE PUCHARY ŚWIATA SĄ WAŻNIEJSZE NIŻ INNE"Krzysztof Biegun, który znalazł się w składzie polskiej kadry na zawody PŚ w Wiśle po dzisiejszym wieczornym treningu motorycznym opowiedział o odczuciach po pierwszej części tego sezonu oraz o nastawieniu na polskie konkursy.

 

Biegun opowiedział o polskich Pucharach Świata: „Dla każdego polskiego skoczka są to starty ważniejsze niż wszystkie pozostałe z Pucharu Świata. Publiczność u nas jest super, warto dla niej skakać. Będziemy się starali jej nie zawieść i wypaść jak najlepiej”.

Były lider PŚ opowiedział też o późniejszych pucharowych startach, w których stracił żółtą koszulkę lidera: „Na pewno zdobyłem trochę doświadczenia. To mój pierwszy sezon w Pucharze Świata, także pomału się uczę. Po Klingenthal trochę osłabłem, te skoki nadal nie są takie jakie były na początku sezonu. Cały czas staram się dążyć do takiej formy. Na Uniwersjadzie już dobrze mi się skakało.

Zapytany, którą skocznię lubi bardziej – czy tą w Wiśle-Malince, czy zakopiańską Wielką Krokiew, odpowiedział: „Kiedyś nie lubiłem skoczni w Wiśle, teraz ją polubiłem. Co do Zakopanego – skocznia tam jest fajna”.

rozmawiał Bartosz Leja

Dodaj komentarz