You are currently viewing SŁOWEŃSKA KADRA NA POLSKIE ZAWODY ORAZ IO

SŁOWEŃSKA KADRA NA POLSKIE ZAWODY ORAZ IO

prevc peter2 s.piwowar - SŁOWEŃSKA KADRA NA POLSKIE ZAWODY ORAZ IOZawody w Wiśle i Zakopanem już za chwil kilka. Kolejne reprezentacje podają składy w jakich będą rywalizować. Słoweńcy odkryli karty nie tylko jeśli chodzi o najbliższe starty – znana jest pewna czwórka, która wystąpi w Soczi.

Słoweńcy wystąpią w swoim optymalnym składzie. Do Polski przyjadą: Jernej Damjan , Thomas Naglic, Rok Justin oraz czołowa słoweńska czwórka – Robert Kranjec, Peter Prevc, Jurij Tepes i Jaka Hvala.

Już dziś wiemy, że Kranjec, Prevc, Tepes i Hvala będą reprezentować Słoweńców na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Do obsadzenia pozostało jeszcze jedno miejsce, o które zawalczy pierwszych trzech wymienionych w składzie skoczków podczas najbliższych polskich konkursów. Po ich zakończeniu wyłoniony zostanie rezerwowy zawodnik.

Trener Janus tłumaczy swój wybór: –„Te cztery nazwiska były swoistymi pewniakami, chociaż skoczkowie nie prezentują jeszcze optymalnej formy. Prevc jest klasą samą w sobie. Kranjec pokazał, że jest bardziej stabilny od Tepesa. Treningi w Planicy wychodzą mu lepiej niż starty w konkursach. Natomiast Hvala raz prezentuje zwyżkę formy, potem się zatrzymuje i tak cały sezon.”

Słoweńcy nie zamierzają odpuścić startów również w Sapporo. Goran Janus wyjaśnia dlaczego wybrali taką drogę do Soczi: -„Starty są zawsze najlepszym rodzajem treningu. Forma zostanie zbudowana podczas startów, ćwiczy się wtedy maksymalną koncentrację na skokach. Opuszczając jakieś konkursy można utracić tempo startów, którego się nabiera skacząc od listopada do marca”.

Źródło: dnevnik.si / siol.net

Dodaj komentarz