You are currently viewing SVENJA WüRTH ROZPOCZYNA REHABILITACJĘ

SVENJA WüRTH ROZPOCZYNA REHABILITACJĘ

wuerth svenja S.piwowar - SVENJA WüRTH ROZPOCZYNA REHABILITACJĘSvenja Würth, która upadła podczas zawodów w Czajkowskim, przeszła właśnie operację. Teraz niemiecka skoczkini rozpoczyna rehabilitację.

Svenija Würth, która zaliczyła upadek podczas treningów przed zawodami w Czajkowskim, z powodzeniem przeszła operację. Jak ogłosił Niemiecki Związek Narciarski, operacja odbyła się w środę w klinice Sana w Monachium. „Rozpoznaniem było złamanie szóstego kręgu szyjnego bez przemieszczenia. Operacja przebiegła bardzo dobrze. Szósty kręg szyjny został zastąpiony tytanowym koszem, stabilizującym odcinek od piątego do siódmego kręgu”, powiedział lekarz prowadzący Hans Hertlein.

Według kadrowego lekarza – Floriana Porziga, 20-latka może powrócić do treningów w optymalnym czasie sześciu miesięcy. „Nie będziemy wywierać żadnej presji czasowej i skupimy się na pełnym powrocie do zdrowia naszej zawodniczki”, powiedział Porzig.

Würth zakończyła swój pobyt w klinice i rozpoczęła rehabilitację. Idzie mi lepiej niż myślałam. Mogę się swobodnie poruszać i uczęszczać na fizjoterapię. W ciągu dnia noszę kołnierz, który będzie mi towarzyszył przez kilka tygodni. Wieczorami mogę go jednak zdejmować. Cieszę się, że tak szybko mogę rozpocząć rehabilitację”, powiedziała Svenja.

Źródło: skispringen-news.de

Dodaj komentarz