You are currently viewing BARDAL MISTRZEM NORWEGII
Anders Bardal, fot. Stefan Piwowar

BARDAL MISTRZEM NORWEGII

Bardal Anders S.Piwowar Zako2 - BARDAL MISTRZEM NORWEGII
Anders Bardal, fot. Stefan Piwowar

W dniu dzisiejszym odbyły się Mistrzostwa Norwegii na dużej skoczni w Lillehammer. Mistrzowski tytuł wywalczył Bardal. Daniel Andre Tande jedzie na ZIO do Soczi.

Dwa dni po wygranej w konkursie indywidualnym w Zakopanem, Anders Bardal wywalczył tytuł Mistrza Norwegii. 31-latek na dużym obiekcie w Lillehammer wylądował na 141 i 140 metrze (295,5 pkt.). Na podium znaleźli się również Anders Fannemel (136/135; 275 pkt.) oraz Rune Velta (134,5/135;  273,8 pkt.).

Bardal prowadził już po pierwszej serii konkursu, a w drugiej jeszcze powiększył swoją przewagę nad kolegami i nad drugim Fannemelem miał przewagę ponad 20 punktów. Z bardzo dobrej strony pokazał się Atle Pedersen Roensen, który ostatecznie zajął 4. miejsce.

W walce o mistrzowski tytuł nie pokazał się Tom Hilde. 26-latek w Lillehammer miał szansę na otrzymanie olimpijskiej nominacji od trenera Alexandra Stöckla. Skokami na 128 i 129 metr Hilde zaprzepaścił jednak taką możliwość. Ostatnie wolne miejsce na ZIO w Soczi przypadło w udziale Danielowi Andre Tande, który jest objawieniem ostatnich konkursów PŚ, a dziś zajął wysokie 6. miejsce.

Warto przypomnieć, że nominacje olimpijskie otrzymali już Anders Bardal, Anders Fannemel, Anders Jacobsen i Rune Velta.

Źródło: skispringen.com

Dodaj komentarz