You are currently viewing KONIEC KARIERY MARTINA SCHMITTA

KONIEC KARIERY MARTINA SCHMITTA

schmitt martin kd - KONIEC KARIERY MARTINA SCHMITTASchmitt oficjalnie nie zakończył jeszcze swojej kariery jako skoczek narciarski, ale jest to tylko kwestią czasu. Wszystko wyjaśni się podczas zawodów w Willingen (31.01-01.02).

Po noworocznym konkursie w Ga-Pa, rozegranym w ramach Turnieju Czterech Skoczni, dni Martina Schmitta na skoczni są policzone. Werner Schuster, niemiecki szkoleniowiec, nie powoływał bowiem tego zawodnika do kolejnych konkursów. Dla wszystkich zatem jest jasne, że były to dla niego jedne z ostatnich  zawodów w karierze.

Oficjalnie Schmitt nie ogłosił jeszcze zakończenia kariery, ale wszystko wskazuje na to, że nastąpi to już w najbliższym czasie. Jak podają niemieckie źródła, konkursy w Willingen będą ostatnimi dla tego skoczka.

Warto przypomnieć, że Martin Schmitt 28 razy stawał na najwyższym stopniu podium, a dwa razy wygrywał w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. 35-latek ma na swoim koncie jedenaście medali Mistrzostw Świata, w tym czterokrotnie zdobył tytuł Mistrzem Świata. Ponadto jest srebrnym medalistą w lotach narciarskich. Schmitt był także w drużynie, która zdobyła olimpijskie złoto w Salt Lake City.

Ostatnie pucharowe zwycięstwo odniósł podczas konkursu w Lahti w 2002 roku, a ostatni raz w czołowej trójce był w Zakopanem w 2009.

Jakie plany na przyszłość ma weteran niemieckich skoków? Obecnie uczęszcza na kursy trenerskie w Kolonii, które zakończy w 2015 roku. Niemiecki Związek Narciarski wyraził już chęć współpracy ze Schmittem jako szkoleniowcem.

Źródło: skispringen.com

Dodaj komentarz