You are currently viewing AUSTRIACKI SKŁAD NA IGRZYSKA OLIMPIJSKIE

AUSTRIACKI SKŁAD NA IGRZYSKA OLIMPIJSKIE

Kofler Andreas Oslo S.Piwowar - AUSTRIACKI SKŁAD NA IGRZYSKA OLIMPIJSKIEAustriacki Związek Narciarski, jako jeden z ostatnich, podał skład swojego kraju na Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Ostatni bilet w ekipie skoczków otrzymał Andreas Kofler.

Austriacki Komitet Olimpijski podał dzisiaj ostateczny skład ekip, które pojadą na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Wśród 130 sportowców są dwie skoczkinie i pięciu skoczków.

W skład austriackiej drużyny pań weszły doświadczona Daniela Iraschko-Stolz oraz Chiara Hölzl. Po kontuzji Jacqueline Seifriedsberger, 16-latka okazała się wyraźnie najlepszą skoczkinią obok austriackiej liderki Iraschko-Stolz.

Po Turnieju Czterech Skoczni wiadome było, że w drużynie na IO znajdzie się Thomas Diethart, Gregor Schlierenzauer oraz Thomas Morgenstern, którego występ po strasznym upadku w Tauplitz był niepewny, ale w miniony czwartek lekarze wyrazili zgodę na jego wyjazd do Soczi. Po udanym występie w Wiśle, do ekipy dołączył Michael Hayböck. Wewnętrzna rywalizacja o piąte miejsce w olimpijskiej drużynie, toczyła się do samego końca miedzy Andreasem Koflerem i Wolfgangiem Loitzlem. Dzięki dobrym występom w Sapporo (6. w sobotę i 5. w niedzielę), to właśnie ten pierwszy został nominowany do ekipy na Igrzyska.

Źródło: oesv.at / skispringen-news.de

Dodaj komentarz