You are currently viewing KADRA B NORWESKICH SKOCZKÓW WYSTĄPI W WILLINGEN
Alexander Stoeckl (fot Bartosz Leja)

KADRA B NORWESKICH SKOCZKÓW WYSTĄPI W WILLINGEN

Norwescy skoczkowie nominowani na Igrzyska Olimpijskie w Soczi nie wystartują podczas konkursów Pucharu Świata w Willingen. W rywalizacji wystąpią zawodnicy kadry B.

W dniach 31 stycznia - 2 lutego zawodnicy nominowani na IO (Anders Bardal, Anders Jacobsen, Daniel-Andre Tande, Rune Velta , Anders Fannemel) przez Aleksandra Stoeckla nie wezmą udziału w rywalizacji o punkty Pucharu Świata z powodu zbyt napiętego planu podróży na najważniejszą imprezę całego sezonu.

Konkurs w niedzielę 2 lutego rozpoczyna się o 14.30, a my mamy samolot z Oslo do Rosji o 9.15 rano w poniedziałek. Chcemy uniknąć podróżnego stresu oraz jakiegokolwiek zdarzenia w Niemczech, na przykład korka lub wypadku na autostradzie, które sprawiłoby, że nie zdążylibyśmy na samolot olimpijski” – stwierdził Clas Brede Brathen.

Skoczkowie będą spokojnie trenować w Lillehammer i odpoczywać. Później pojawią się na lotnisku Gardermoen w Oslo. Kierownik reprezentacji podkreślił, iż najważniejszą imprezą są Igrzyska Olimpijskie, na których zawodnicy powinni być w najwyższej formie.

To przecież olimpiada jest celem w tym sezonie, więc dmuchamy na zimne”.

W zawodach wystąpią zawodnicy kadry B, czyli Simen Key Grimsrud, Joachim Hauer, Vegard Swensen, Robert Johansson, Ole Marius Ingvaldsen, Atle Pedersen Roensen oraz Andreas Stjernen.

Źródło: eurosport.onet.pl / własne

Dodaj komentarz