You are currently viewing FINOWIE NA PŚ I PK: POWRACAJĄ AHONEN I OLLI!

FINOWIE NA PŚ I PK: POWRACAJĄ AHONEN I OLLI!

Ahonen Janne.Kata.Deak - FINOWIE NA PŚ I PK: POWRACAJĄ AHONEN I OLLI!Przed nami ostatni weekend zanim rozpoczną się zmagania w Soczi podczas konkursów olimpijskich. Znamy już skład reprezentacji Finlandii na poszczególne zmagania w PŚ pań i panów oraz PK. Rywalizacja będzie ostatnim sprawdzianem przed imprezą docelową sezonu. 

W konkursach Pucharu Świata w niemieckim Willingen (1-2 luty) wystartują: Janne Ahonen, Sami Heiskanen, Anssi Koivuranta oraz Olli Muotka. 

Janne Ahonen powraca po przerwie spowodowanej powikłaniami po bakteryjnej infekcji płuc. Odpoczynek i spokojny trening na rodzimej skoczni pozwoliły dojść utytułowanemu Finowi do pełni zdrowia.

W austriackim Hinzenbach (obiekt HS94) w tym samym czasie rywalizować będą skoczkinie. Finlandię będzie reprezentować Julia Kykkänen.

W słoweńskiej Planicy na skoczni HS139 rozegrany zostanie konkurs Pucharu Kontynentalnego. Kadra Finów na te konkursy prezentuje się następująco: Harri Olli, Lauri Asikainen, Juuso Heikkinen oraz Ossi-Pekka Valta.

Harri Olli startował już w obecnym sezonie w zawodach tej rangi (Lahti i Courchevel), jednak zajmował odległe, niepunktowane miejsca. Szumny powrót jaki był zapowiadany kilka miesięcy temu jeszcze nie nastąpił ale z uwagą będziemy się przyglądać wynikom Fina.

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz