You are currently viewing AUSTRIACY BEZ SCHLIERENZAUERA W WILLINGEN

AUSTRIACY BEZ SCHLIERENZAUERA W WILLINGEN

Schlierenzauer Gregor Planica S.Piwowar - AUSTRIACY BEZ SCHLIERENZAUERA W WILLINGENPrzed nami ostatni przedolimpijski weekend i rywalizacja skoczków w Willingen. Niektóre drużyny  traktują te zawody jako próbę generalną przed igrzyskami. Inne wysyłają do Niemiec drugą kadrę, podczas gdy olimpijczycy gdzieś na uboczu szlifują umiejętności i wprowadzają ostatnie poprawki przed najważniejszymi zawodami.

W kadrze austriackiej zabraknie Gregora Schlierenzauera, który po powrocie z Dubaju planuje oddać jeszcze kilka skoków treningowych i zregenerować siły przed Soczi.

Na słynnej Mühlenkopfschanze nie pojawi się jeszcze Thomas Morgenstern, ale to raczej nikogo nie dziwi. „Być może Thomas odda jeszcze jakiś skok przed olimpiadą”- mówi Alexander Pointner. Jednak istnieje możliwość, że Austriak po raz pierwszy pokaże się na skoczni dopiero w Soczi. Trener nie ma obaw: „Wiem, że Thomas poradzi sobie w takiej sytuacji, potwierdził to ostatnio podczas Turnieju Czterech Skoczni”- mówi spokojny o swojego zawodnika Pointner.

Do Niemiec pojadą pozostali olimpijczycy: Thomas Diethart, Michael Hayböck i Andreas Kofler. Kadrę uzupełnią Manuel Poppinger, Manuel Fettner i Stefan Kraft.

Źródło: kleinezeitung.at

 

 

Dodaj komentarz