You are currently viewing SIMON AMMANN CHORĄŻYM SZWAJCARÓW W SOCZI
Simon Ammann, fot. Kata Deak

SIMON AMMANN CHORĄŻYM SZWAJCARÓW W SOCZI

Ammann Simon fot.Kata.Deak - SIMON AMMANN CHORĄŻYM SZWAJCARÓW W SOCZIDo rozpoczęcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi pozostał lekko ponad tydzień. Kadry przygotowują się do uczestniczenia w tym wspaniałym widowisku. Niektórzy ze sportowców będą pełnili ważne funkcje. Jednym z nich jest Simon Ammann. Szwajcar będzie chorążym reprezentacji Szwajcarii. 

Niewątpliwie powierzenie takiej funkcji doświadczonemu w startach olimpijskich Simonowi jest dobrym posunięciem. Sympatyczny Szwajcar z dumą poniesie flagę swojej ojczyzny podczas ceremonii otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, która odbędzie się 7 lutego. 

Start w Soczi będzie już piątym udziałem Ammanna w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. W poprzednich startach Szwajcar dokonał niesamowitych wyczynów, zdobył cztery złote medale! Pierwszy olimpijski występ (1998 rok) w japońskim Nagano nie był dla Simona udany (35. lokata na obiekcie normalnym i 39. na dużym w Hakubie), tak jak start w Turynie w 2006 roku (38. miejsce na skoczni normalnej i 15. na dużej w Pragelato). Na długo w pamięci zapadły konkursy w Ameryce oraz Kanadzie. Po dwa najcenniejsze krążki  w swoim dorobku medalowym Simon zdobył w 2002 roku w Salt Lake City oraz w 2010 roku w Vancouver (skocznia duża i normalna). Swoimi skokami zdeklasował rywali! Na kartach sportowej historii zapisał się jako czterokrotny mistrz olimpijski!

– „To dla mnie wielki zaszczyt reprezentować mój kraj. Naprawdę cieszę się z powierzonej mi funkcji chorążego. Jest to dla mnie spełnienie marzeń!” – powiedział Simon Ammann.

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na ceremonię otwarcia największej imprezy zimowego sezonu i z uwagą śledzić wejście szwajcarskiej reprezentacji.

Źródło: swiss-ski.ch / RMF FM / informacja własna

Dodaj komentarz