You are currently viewing MARTIN SCHMITT KOŃCZY KARIERĘ!

MARTIN SCHMITT KOŃCZY KARIERĘ!

Od kilku dni pojawiały się głosy o zakończeniu wieloletniej kariery przez Martina Schmitta. Informacje potwierdziły się na konferencji prasowej zorganizowanej w Willingen. Niemiec kończy swoją sportową przygodę.

Od pewnego czasu forma Schmitta nie była na tyle wysoka by skutkowała dobrymi miejscami w Pucharze Świata. Miejsce w niemieckiej kadrze było niepewne. Werner Schuster nie znalazł też miejsca dla Martina w składzie na IO w Soczi. W związku z tym Martin podjął decyzję odnośnie swojej przyszłości. Na oficjalnej konferencji prasowej ogłosił zakończenie trwającej 17 lat kariery sportowej.

-"Próbowałem wszystkiego czego mogłem by wrócić do swojej optymalnej dyspozycji, aby móc być ponownie jednym z najlepszych skoczków. Niestety nie byłem w stanie poprawić i ustabilizować mojej formy tak by osiągać porównywalne wyniki. Nie zakwalifikowałem się na Igrzyska Olimpijskie. Musiałem zdać sobie sprawę, że marzenie o czwartym medalu olimpijskim na koniec kariery się nie spełni." - argumentował swoją decyzję Schmitt.

Niewątpliwie rozstanie z czynnym uprawianiem skoków narciarskich nie było łatwym: -"Nadal mam wiele pozytywnych wspomnień z obecnego sezonu, szczególnie jeśli chodzi o konkurs noworoczny w Garmisch-Partenkirchen. Tam w bardzo emocjonalny sposób mnie pożegnano. Postanowiłem zakończyć sportową karierę. Ta decyzja nie była dla mnie łatwa, bo skoki narciarskie dają mi spełnienie, są moją pasją" - dodał Martin.

36-letni Niemiec nie rozstaje się jednak ze skokami na dobre. Skupi się teraz na dalszym kształceniu w kierunku bycia trenerem, nauka potrwa do jesieni 2015 roku. Niemiecki Związek Narciarski (DSV) jest zainteresowany współpracą z byłym zawodnikiem.

-"Będę współpracował z młodymi sportowcami. Chcę przekazać całą swoją wiedzę i doświadczenie młodym zawodnikom."- dodał Niemiec.

Kariera Martina Schmitta była niezwykle bogata. Niemiec zadebiutował w Pucharze Świata 1997 roku w Innsbrucku. Schmitt 28 razy stawał na najwyższym stopniu podium, a dwa razy wygrywał w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na swoim koncie ma jedenaście medali Mistrzostw Świata, w tym czterokrotnie zdobył tytuł Mistrza Świata. Ponadto jest srebrnym medalistą w lotach narciarskich. Schmitt był także w drużynie, która zdobyła olimpijskie złoto w Salt Lake City oraz srebro w Nagano i Vancuver.

Oficjalne pożegnanie odbędzie się podczas jutrzejszego konkursu w Willingen.

Dziękujemy Martinowi Schmittowi za wspaniałe emocje jakich nam dostarczył w czasie swojej sportowej kariery! Życzymy powodzenia w dalszej karierze, tym razem po drugiej stronie nart! Do zobaczenia na skoczni!

Źródło: FIS

Dodaj komentarz