You are currently viewing WYPOWIEDZI SKOCZKIŃ PO SOBOTNIM KONKURSIE w HINZENBACH

WYPOWIEDZI SKOCZKIŃ PO SOBOTNIM KONKURSIE w HINZENBACH

Takanashi Sara Hinterzarten S.Piwowar - WYPOWIEDZI SKOCZKIŃ PO SOBOTNIM KONKURSIE w HINZENBACHW sobotnie popołudnie na skoczni HS-94 w Hinzenbach odbył się pierwszy z dwóch konkursów indywidualnych w ramach PŚ Pań. Na obiekcie dominowała ponownie Sara Takanashi, która wyprzedziła Danielę Iraschko – Stolz i Maję Vtic.

Po konkursie odbyła się konferencja prasowa, na której najlepsza trójka wypowiedziała się o dzisiejszych zawodach.

Jak można było zauważyć, wiatr często zmieniał kierunek. Oddałam najlepsze skoki i ostatecznie wygrałam. Sukces ten, daje mi dużo pewności siebie przed Igrzyskami Olimpijskimi”, powiedziała młodziutka Japonka – Sara Takanashi.

Austriacka skoczkini, Daniela Iraschko – Stolz, bardzo pozytywnie wypowiedziała się o konkursie i o swoim występie: „Na początku chciałabym podziękować organizatorom zawodów w Hinzenbach, że tak dobrze przygotowali skocznię, chociaż w tym regionie brakuje śniegu. Warunki wietrzne nie były łatwe, ale jury wykonało dobrą robotę. Oczywiście, w takich warunkach zawsze potrzebne jest trochę szczęścia. Miałam dwa dobre skoki, ale nie perfekcyjne. Jutro jest nowy dzień i mam nadzieję, że będę mogła znów pokonać Sarę. Kocham skakać w Austrii”.

„Jestem bardzo szczęśliwa z 3. miejsca. Jest to moje pierwsze miejsce na podium. Warunki były trudne, ale ostatecznie dobre dla mnie. To jest dobry sygnał przed Soczi. Przez cały sezon skakałam równo, dlatego jestem pełna wiary”, stwierdziła Słowenka – Maja Vtic.

Źródło: berkutschi.com

Dodaj komentarz