You are currently viewing ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „KOLEJNA WIZYTA NA SKOCZNI DOPIERO w SOCZI”

ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „KOLEJNA WIZYTA NA SKOCZNI DOPIERO w SOCZI”

kruczek lukasz coach s.piwowar - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: "KOLEJNA WIZYTA NA SKOCZNI DOPIERO w SOCZI"Przedolimpijski weekend w Willingen był popisem Kamila Stocha, który wygrał dwa konkursy i wrócił na 'fotel’ lidera Pucharu Świata. „Wiedzieliśmy, że dyspozycja jest dobra i stabilna, pozwoliła na zwycięstwa w Willingen. Nie ma jednak co wybiegać w przyszłość i o Soczi będziemy rozmawiać dopiero za tydzień” – mówi trener Łukasz Kruczek.

 

SkokiPolska: Czy po treningach w Wiśle i Szczyrku, przerwie w PŚ, spodziewaliście się zwycięstwa Kamila?

Łukasz Kruczek: Wiedzieliśmy, że dyspozycja Kamila jest dobra i stabilna. O wynikach końcowych nie ma co gdybać, gdyż nigdy nie wiadomo jak zaprezentuje się konkurencja. Tym bardziej, że większość nie startowała w Sapporo i nie można było podejrzeć ich dyspozycji.

 

Stoch Kamil POL S.Piwowar - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: "KOLEJNA WIZYTA NA SKOCZNI DOPIERO w SOCZI"SkokiPolska: Czy obecne skoki Kamila prezentują już formę olimpijska, którą chcieliście wypracować na Soczi?

Łukasz Kruczek: Nie ma co wybiegać w przyszłość. To była na pewno dyspozycja, która zapewniła zwycięstwa w Willingen. O Soczi będziemy rozmawiać za tydzień.

 

SkokiPolska: Poza Kamilem i Maćkiem nasi reprezentanci skakali trochę „w kratkę”, czym to było spowodowane?

Łukasz Kruczek: W dużej mierze loteryjnością konkursu, ale też drobnymi błędami. Nic wielkiego, bo skoki cały czas były na dobrym poziomie.

 

SkokiPolska: Szczególny znak zapytania przy skokach Piotrka, czy jego forma jest bliższa wczorajszych dłuższych skoków, czy dzisiejszego krótszego ?

Łukasz Kruczek: Metry nigdy nie odzwierciedlają jakości skoku. Z tym niestety trzeba się pogodzić. Taki rodzaj sportu. Natomiast faktycznie, skoki Piotrka nie były takie, jak podczas treningów w Wiśle, czy Szczyrku. Nie było pełnej swobody i 'radości ze skoków’.

 

kubacki d.as - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: "KOLEJNA WIZYTA NA SKOCZNI DOPIERO w SOCZI"SkokiPolska: Czy po PŚ w Willingen, Dawid Kubacki jest bliżej olimpijskiej „czwórki” niż Jan Ziobro i Piotr Żyła?

Łukasz Kruczek: Decyzję o „czwórce” podejmiemy na miejscu. Nie wybiegamy aż tak daleko w przyszłość. Będziemy oczywiście obserwować treningi w Soczi i tam dokonamy wyboru. Będzie decydować dyspozycja i możliwości zawodników tam, na miejscu.

 

SkokiPolska: Kadra udaje się teraz bezpośrednio do Soczi, czy pojawicie się jeszcze na skoczni przed olimpijskimi treningami?

Łukasz Kruczek: Kolejna wizyta na skoczni dopiero na treningu oficjalnym w Soczi.

 

rozmawiał Bartosz Leja

Dodaj komentarz