You are currently viewing RUSZA 10. EDYCJA LOTOS CUP

RUSZA 10. EDYCJA LOTOS CUP

Szukamy następców mistrza logo 1024x678 - RUSZA 10. EDYCJA LOTOS CUPŚnieżna i mroźna zima nareszcie zawitała do południowej Polski. W ruch poszły armatki pokrywające białym puchem skocznie narciarskie w Beskidach. Wisła Łabajów i Szczyrk Skalite szykują się do pierwszych w tym sezonie konkursów Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „LOTOS Cup 2014”. Zawody te zaplanowano na początek lutego. To już dziesiąty sezon zimowy, w którym organizowane są zawody LOTOS Cup w skokach narciarskich i czwarty, podczas którego na skoczniach i trasach biegowych rywalizują młodzi polscy kombinatorzy norwescy.

W dniach 3-5 lutego 2014 zostaną rozegrane w Wiśle Łabajowie, natomiast w terminie 7-9 lutego 2014 skoczków i kombinatorów norweskich gościć będzie Szczyrk Skalite. Podczas obu edycji LOTOS Cup 2014 biegi do kombinacji norweskiej planowo miały się odbyć na trasach biegowych Istebnej-Kubalonki, jednak z powodu braku śniegu na Kubalonce zostały przeniesione na trasę usypaną specjalnie na te zawody w Wiśle – w Ośrodku sportowo-rekreacyjnym „Jonidło”, przy ul. Wyzwolenia 67.

Zawody LOTOS Cup 2014 odbywają się w tym sezonie w sześciu kategoriach męskich- Senior, Junior A, Junior B, Junior C, Junior D oraz Junior E i w dwóch kobiecych: Młodziczki i Juniorki.

Z inicjatywy Polskiego Związku Narciarskiego i Grupy LOTOS S.A. od 2004 r. prowadzony jest Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup. Jest to największe sportowo-społeczne przedsięwzięcie w historii polskiego narciarstwa. W program zaangażowane są wszystkie liczące się kluby w Polsce z sekcją skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Nieprzerwanie od 2005 r. organizujemy w ramach programu zawody z cyklu LOTOS Cup na skoczniach w Zagórzu, Zakopanem, Wiśle i Szczyrku. Celem programu jest promocja i rozwój skoków narciarskich dzieci i młodzieży oraz poszukiwanie największych talentów młodych skoczków. Już dziś wychowankowie programu godnie reprezentują Polskę na najważniejszych międzynarodowych zawodach – m.in. Maciej Kot, Dawid Kubacki, Krzysztof Biegun, Jan Ziobro oraz Klemens Murańka.

Grupa LOTOS jest fundatorem sprzętu sportowego dla klubów narciarskich. W latach 2004-2012 przekazała skoczkom z dziewiętnastu klubów całej Polski 235 kompletów nart z wiązaniami, 211 kombinezonów, 100 kasków i 210 par butów skokowych. Rokrocznie po zakończeniu cyklu zawodów LOTOS Cup fundowane są stypendia i nagrody dla najlepszych młodych skoczków, którzy zwyciężyli w klasyfikacji generalnej całego turnieju. Według regulaminu dziesiątej edycji LOTOS Cup, kilkusetzłotowe stypendia zostały przyznane zdobywcom podium w grupach wiekowych C (piętnasto – szesnastolatkowie) i B (siedemnasto – osiemnastolatkowie). Do najlepszych zawodników i zawodniczek LOTOS Cup 2014 trafią także nagrody rzeczowe. Po zakończeniu sezonu raz pierwszy w historii specjalne stypendia finansowe otrzymają trenerzy klubowi pracujący z uczestnikami zawodów LOTOS Cup.

Więcej informacji na temat programu LOTOS Cup można znaleźć na:

http://pzn.pl/lotos-cup/

http://szukamynastepcowmistrza.lotos.pl/

Źródło: Komunikat prasowy

Dodaj komentarz