You are currently viewing AUSTRIACY i POLACY o KWALIFIKACJACH w SOCZI
Michael Hayboeck, fot. Anna Cis

AUSTRIACY i POLACY o KWALIFIKACJACH w SOCZI

Hayboeck Michael A.Cis  - AUSTRIACY i POLACY o KWALIFIKACJACH w SOCZIZa skoczkami narciarskimi ostatni sprawdzian przed pierwszym dniem olimpijskiej rywalizacji na skoczni normalnej w Soczi. Kwalifikacje przed jutrzejszym konkursem zdominował młody Austriak – Michael Hayboeck, który jak sam twierdzi, polubił skocznię K-95.

 

Na tej skoczni czuję się naprawdę dobrze. Jest ona dosyć wąska, dlatego bardzo ważne jest perfekcyjne lądowanie, które udało mi się wykonać w kwalifikacjach” – powiedział 22-letni Hayboeck.

Kubacki Dawid zako B.Leja  - AUSTRIACY i POLACY o KWALIFIKACJACH w SOCZIDawid Kubacki, który uplasował się na 13. miejscu tak skomentował swoje próby: „Ze skoków jestem zadowolony. Jeszcze troszeczkę brakuje mi wyczucia na tej skoczni, bo przydałoby się jeszcze parę meterków. Zwłaszcza, że na takim mniejszym obiekcie one robią dużą różnicę jeśli chodzi o punkty” – stwierdził skoczek.

Kolejny z Polaków, Jan Ziobro kwalifikacje zakończył na 22. pozycji. „Dziś trochę słabszy dzień, miejmy nadzieję, że jutro Bóg da i będzie lepiej. Choć te skoki są dobre, nic w nich nie brakuje, nie ma co szukać, czy kombinować, by nie zepsuć coś co funkcjonuje. Raczej tremy nie będzie przed olimpijskim debiutem” – powiedział olimpijski debiutant.

Optymistycznego nastawienia przed jutrzejszymi zawodami nie brak również Gregorowi Schlierenzauerowi. „Dzisiaj oddałem mój najlepszy skok tutaj. Idzie mi coraz lepiej. W zdobywaniu medali niezbędne jest również trochę szczęścia. Jutro na pewno będę próbować” – podsumował utytułowany Austriak.

 

Źródło: Przegląd Sportowy / berkutschi.com

 

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Fan skoków

    Jak to Kubacki zajął „najlepszą lokatę wśród polskich reprezentantów”. A Maciej Kot?

Dodaj komentarz