You are currently viewing KAMIL STOCH: „CIESZĘ SIĘ, ŻE FORMA JEST DOBRA”

KAMIL STOCH: „CIESZĘ SIĘ, ŻE FORMA JEST DOBRA”

Stoch Kamil fot.A.Sierotnik - KAMIL STOCH: "CIESZĘ SIĘ, ŻE FORMA JEST DOBRA"

,,Ta skocznia jest zupełnie inna od tych, na których do tej pory skakałem. Musiałem dostosować swój styl, technikę skakania do tutejszych warunków” – powiedział po trzech, w tym  dwóch wygranych treningach na olimpijskim obiekcie lider polskiej kadry – Kamil Stoch.

Niektórzy skoczkowie zrezygnowali z udziału w seriach treningowych, jednak Kamil Stoch oraz jego trener Łukasz Kruczek byli w tej kwestii jednomyślni. ,,Trener zasugerował, że tak by było dobrze, a ja powiedziałem, że owszem, byłoby bardzo dobrze” powiedział po oddaniu dalekich skoków na treningach, polski skoczek.

Nasz reprezentant przyznał, że dzięki tym przedkonkursowym skokom zdążył się już ,,zaprzyjaźnić” ze średnią skocznią. ,,Zmieniło się moje podejście , ale w sensie technicznym na tym obiekcie. Musiałem go poznać, zobaczyć, jak wszystko tutaj się układa, dostosować pozycję najazdową. Rozmawialiśmy wczoraj z trenerem w wiosce, oglądaliśmy skoki, analizowaliśmy, dał mi kilka uwag. Dzisiaj wprowadziłem je w życie i wszystko zagrało” – stwierdził po piątkowych treningach zawodnik.

Pomimo tego, że Stoch jest jednym z najczęściej typowanych faworytów do olimpijskiego złota, sam skoczek  z dystansem i na luzie podchodzi do swoich występów na tej prestiżowej imprezie, a swojego startu na igrzyskach nie traktuje jako życiowej szansy. ,,Nie, ja w taki sposób w ogóle nie myślę. Podchodzę do tego tak, jak do każdego innego konkursu i ciesze się, ze forma jest dobra” – podsumowuje Stoch.

 

                                                                                  źródło: przeglądsportowy.pl

Dodaj komentarz