You are currently viewing KRUCZEK dla SkokiPolska o TRIUMFIE STOCHA: „TAK NOKAUTOWAŁ MAŁYSZ”
Łukasz Kruczek, fot. Anna Cis

KRUCZEK dla SkokiPolska o TRIUMFIE STOCHA: „TAK NOKAUTOWAŁ MAŁYSZ”

Kruczek Lukasz Anna.Cis - KRUCZEK dla SkokiPolska o TRIUMFIE STOCHA: "TAK NOKAUTOWAŁ MAŁYSZ"Droga Kamila Stocha do olimpijskiego złota w Soczi była pełna ciężkich treningów, były w niej wzloty i upadki. Ostatecznie tych pierwszych było znacznie więcej, a jednym z „ojców sukcesu” jest trener polskiej kadry – Łukasz Kruczek, który ocenił dla nas olimpijski konkurs na normalnej skoczni.

 
SkokiPolska: Jest Pan trenerem Mistrza Świata, a teraz też Mistrza Olimpijskiego, czy ten olimpijski triumf Kamila można do czegoś porównać?

Łukasz Kruczek: W sumie to jest bardzo podobnie do Mistrzostw Świata w Predazzo. Ponownie Kamil jest najlepszym zawodnikiem na świecie.

 

Stoch Kamil fot.Klaudia.Zadebska - KRUCZEK dla SkokiPolska o TRIUMFIE STOCHA: "TAK NOKAUTOWAŁ MAŁYSZ"SkokiPolska: Oceniając ten dzisiejszy konkurs i same skoki Kamila, czy były bliskie perfekcji?

Łukasz Kruczek: Zawsze znajdzie się coś co można poprawić. Drugi skok Kamila [103,5 m] był nieco spóźniony, ale to chyba mało istotne, jeśli był skuteczny.

 

SkokiPolska: Spodziewał się Pan takiego „nokautu” ze strony Stocha?

Łukasz Kruczek: Już podczas zawodów w Willingen był podobny „nokaut”, wiec było to możliwe. Natomiast faktycznie, na skoczni normalnej już dawno się to nie zdarzyło. Chyba ostatnio zrobił to Adam Małysz podczas Mistrzostw Świata w Sapporo.

 

SkokiPolska: Maciek Kot celował w czołową „dziesiątkę” i cel zrealizował. Jak można ocenić jego występ?

Łukasz Kruczek: Skoki Maćka były bardzo dobre, choć nie idealne. Myślę, że dla niego był to udany występ.

 

Stoch Kamil lider.PS J.Piatkowska - KRUCZEK dla SkokiPolska o TRIUMFIE STOCHA: "TAK NOKAUTOWAŁ MAŁYSZ"SkokiPolska: Jan Ziobro, który przebojem wdarł się do kadry w pierwszym konkursie takiej rangi w karierze zajął 13. miejsce, co można o nim powiedzieć?

Łukasz Kruczek: To dla niego swego rodzaju życiowy wynik. Mimo wszystko to igrzyska. Prezentował się bardzo dobrze.

 

SkokiPolska: Wracając do Kamila, można powiedzieć, że to idealny zawodnik do współpracy dla trenera?

Łukasz Kruczek: Kamil to zawodnik bardzo pracowity i dobry do współpracy. Przede wszystkim jest komunikatywny i szczery.

 

SkokiPolska: Nieco mniej udany występ Dawida, czy przewiduje Pan rotacje w składzie, czy to raczej sprawa na przyszłe dni?

Łukasz Kruczek: Zobaczymy podczas kolejnych treningów.

rozmawiał Bartosz Leja

Dodaj komentarz