You are currently viewing ZIO SOCZI: ROBERT KRANJEC NIE WYSTARTUJE W KONKURSIE

ZIO SOCZI: ROBERT KRANJEC NIE WYSTARTUJE W KONKURSIE

kranjec robert s.piwowar - ZIO SOCZI: ROBERT KRANJEC NIE WYSTARTUJE W KONKURSIENiestety potwierdziły się przypuszczenia lekarzy odnośnie poważniejszego urazu, którego nabawił się Robert Kranjec przy upadku podczas kwalifikacji do konkursu na skoczni normalnej. Słoweniec nie wystartuje w niedzielnym konkursie.

Podczas sobotnich kwalifikacji Robert Kranjec po skoku na odległość 101,5 metra upadł niefortunnie na zeskok. Skoczkowi nie wypięły się w pierwszej chwili narty, które pociągnęły za sobą prawą nogę Słoweńca. Niestety jak się później okazało mistrz świata w lotach z Vikersund nabawił się kontuzji kolana, a dokładnie jak podają lekarze, „Robi” doznał skręcenia więzadła pobocznego kolana.

Uraz 32-latka eliminuje go z walki o medale w niedzielnym konkursie na normalnej skoczni w Krasnej Polanie. Ma on jednak nadzieję, podobnie jak trener kadry Goran Janus, że uda mu się wrócić do rywalizacji przed konkursami indywidualnym oraz drużynowym na dużej skoczni, które odbędą się odpowiednio 15. i 17. lutego.

W związku z absencją Roberta Kranjca, w konkursie wystartuje 49. zawodników.

Źródło: berkutschi

Dodaj komentarz