You are currently viewing BIEGUN I LEJA TRIUMFUJĄ NA OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY

BIEGUN I LEJA TRIUMFUJĄ NA OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY

Biegun Krzysztof J.Piatkowska - BIEGUN I LEJA TRIUMFUJĄ NA OLIMPIADZIE MŁODZIEŻYW Soczi trwają XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie, a tymczasem na terenie województwa Śląskiego i Małopolskiego odbywa się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży „Śląsk 2014”. Dziś w Szczyrku-Skalitem skoczkowie rywalizowali na skoczni normalnej HS-106, w konkursach indywidualnych oraz drużynowych.

W kategorii Juniorów A najlepszy okazał się zwycięzca konkursu Pucharu Świata w Klingenthal i Mistrz Uniwersjady – Krzysztof Biegun (SS-R LZS Sokół Szczyrk). Biegun osiągnął kolejno 97.5m i 92m; uzyskał łączną notę 223.5 pkt. Na drugim miejscu uplasował się Aleksander Zniszczoł (KS Wisła Ustronianka). Dzięki drugiemu lepszemu skokowi udało mu się awansować na podium z szóstej pozycji jaką zajmował po pierwszej serii (95.5m, 92.5m) a nota jaką uzyskał była zaledwie o 2.5 pkt gorsza od noty Bieguna. Najlepszą trójkę zawodów uzupełnił Sebastian Hebel (SS-R LZS Sokół Szczyrk), tracąc 0.5 pkt do Zniszczoła (97m i 91.5m). Mistrz Świata Juniorów Jakub Wolny zakończył zawody na 6. pozycji (spadek z pozycji lidera po pierwszej serii).
Pełne wyniki

Leja Krzysztof fot.Bartosz.Leja  - BIEGUN I LEJA TRIUMFUJĄ NA OLIMPIADZIE MŁODZIEŻYW konkursie indywidualnym Juniorów B triumfował reprezentant klubu AZS Zakopane, Krzysztof Leja. Najwyższą notę (214 pkt) zapewniły mu skoki na odległość 90.5m i 95m. Na drugim stopniu podium stanął Łukasz Podżorski (KS Wisła Ustronianka), uzyskując 97m w pierwszej serii i 87m w drugiej. Na najniższym stopniu podium stanęli ex aequo Paweł Gut (LKS Poroniec Poronin) oraz Przemysław Kantyka (LKS Klimczok Bystra). Obaj zawodnicy uzyskali notę 206.5 pkt.
Pełne wyniki

W konkursie drużynowym Juniorów A niepokonani okazali się gospodarze zawodów - SS-R LZS Sokół Szczyrk w składzie: Sebastian Hebel, Konrad Janota i Krzysztof Biegun (710.5 pkt). Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja województwa Śląskiego, tracąc 19.5 pkt do zwycięzców - w składzie znaleźli się Kacper Kupczak, Mateusz Kozjar i Aleksander Zniszczoł. Podium uzupełniła drużyna z województwa Małopolskiego: Michał Gut-Chowaniec, Damian Urbaś i Stanisław Biela (670 pkt).
Pełne wyniki

Najlepszy wynik w konkursie drużynowym Juniorów B uzyskała drużyna ze Śląska: Marek Matuszny, Łukasz Podżorski oraz Przemysław Kantyka (607 pkt). Srebro wywalczyli reprezentanci AZS-u Zakopane: Krystian Kołodziej, Tymoteusz Urbaś oraz Krzysztof Leja (588 pkt), a brąz powędrował do zawodników z Małopolski - Macieja Łukaszczyka, Daniela Mąki i Pawła Guta (455.5 pkt).
Pełne wyniki

Następne zawody odbędą się już jutro - konkurs indywidualny na skoczni w Wiśle-Malince rozpocznie się o godzinie 10:00.

Źródło: pzn.pl

 

 

Dodaj komentarz