You are currently viewing KOFLERA i WANKA ZABRAKNIE w KONKURSIE INDYWIDUALNYM

KOFLERA i WANKA ZABRAKNIE w KONKURSIE INDYWIDUALNYM

Wank Andreas A.Cis  - KOFLERA i WANKA ZABRAKNIE w KONKURSIE INDYWIDUALNYMPoznaliśmy kadrowe decyzje dotyczące drużyny niemieckiej i austriackiej. W konkursie indywidualnym na dużej skoczni Andreasa Wanka zastąpi Marinus Kraus. Andreas Kofler natomiast nie otrzymał nominacji z powodu braku formy.

Jak poinformował austriacki szkoleniowiec, Alexander Pointner, Andreas Kofler nie prezentuje wystarczającej formy, by móc wystąpić w sobotnim konkursie. "Andreas dostał nominację do Soczi w charakterze rezerwowego. Postawiliśmy mu warunek, że wystąpi w konkursach, jeśli będzie się dobrze prezentował. Stało się jednak inaczej, dlatego też trzymamy się wcześniejszych ustaleń".

Kofler nie poskacze również w konkursie drużynowym, co Pointner komentuje następująco: "Zawodnicy nie powinni zaprzątać sobie głowy czy będą występować w konkursie czy też nie. Dla nich są ważniejsze inne sprawy. Podczas konkursu muszą być w najwyższej dyspozycji".

Jeśli chodzi o Andreasa Wanka, to niemiecki trener, Werner Schuster, miał również łatwą decyzję. "Decyzja była prosta. Skoki treningowe wyraźnie przemawiają za Freitagiem i Krausem. Andreas Wank skakał stosunkowo równo, ale czegoś mu brakowało".

Brak Wanka podczas sobotniego konkursu indywidualnego, nie przekreśla jednak jego szans na występ w poniedziałkowym konkursie drużynowym. Zadecydują o tym bowiem niedzielne skoki treningowe. "Jeśli skoki Wanka będą dobre, będę zadowolony, że mam go w drużynie", powiedział Schuster.

Źródło: skispringen.com

Dodaj komentarz