You are currently viewing SOCZI: ŻYŁA ZAMIAST KUBACKIEGO w SKŁADZIE NA DUŻĄ SKOCZNIĘ
Piotr Żyła, fot. Stefan Piwowar

SOCZI: ŻYŁA ZAMIAST KUBACKIEGO w SKŁADZIE NA DUŻĄ SKOCZNIĘ

Zyla Piotr 3 S.Piwowar - SOCZI: ŻYŁA ZAMIAST KUBACKIEGO w SKŁADZIE NA DUŻĄ SKOCZNIĘTrener Łukasz Kruczek po dzisiejszych wieczornych treningach podjął decyzję dotyczącą składu polskiej kadry na jutrzejsze kwalifikacje do konkursu olimpijskiego na dużej skoczni. 

 

Zamiast Dawida Kubackiego, który reprezentował Polskę w zmaganiach na skoczni normalnej, na większym obiekcie zobaczymy Piotra Żyłę, który w dzisiejszych treningach prezentował się znacznie lepiej niż w dniu wczorajszym i przeskakiwał kolegę z drużyny.

W swoich dzisiejszych próbach Żyła osiągał: 123,5, 125 i 123 metry, co dało mu miejsca: 21., 25., 23. Kubacki natomiast skakał 124, 123,5 i 123 i plasował się na następujących lokatach: 29., 28., 32. Praktycznie rzutem na taśmę, udział w jutrzejszej rywalizacji zapewnił sobie zatem skoczek z Wisły.

Poza nim w jutrzejszych kwalifikacjach wystąpią: Jan Ziobro i Maciej Kot, a także Kamil Stoch, który jednak awans ma zapewniony. Dzisiaj lider PŚ brylował w treningach, zajmował miejsca 1., 2. oraz 3.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz