You are currently viewing SCHLIERENZAUER KRYTYKUJE POINTNERA, AUSTRIACY PRZEPRASZAJĄ INNE EKIPY ZA „SZPIEGOWANIE”
Alexander Pointner (fot. Kata Deak)

SCHLIERENZAUER KRYTYKUJE POINTNERA, AUSTRIACY PRZEPRASZAJĄ INNE EKIPY ZA „SZPIEGOWANIE”

pointner%20alex%20kd - SCHLIERENZAUER KRYTYKUJE POINTNERA, AUSTRIACY PRZEPRASZAJĄ INNE EKIPY ZA "SZPIEGOWANIE"Już po konkursie na normalnej skoczni Austriacy nie byli zadowoleni z faktu, że żaden z ich zawodników nie zdobył medalu. Jak się okazuje teraz, w austriackiej kadrze pojawiają się nowe nieporozumienia. Dodatkowo, tamtejszy sztab szkoleniowy popadł w konflikt z pozostałymi ekipami obecnymi na Igrzyskach.

 

Gregor Schlierenzauer, dla którego głównym celem na tych Igrzyskach miał być złoty medal olimpijski, nie zachwyca formą. Na skoczni normalnej był dopiero jedenasty i nic nie zapowiada, aby na obiekcie dużym miał się włączyć do walki o ścisłą czołówkę. Schlieri, który na kilka dni przed Igrzyskami przebywał w słonecznym Dubaju, krytycznie wyraził się o trenerze austriackiej kadry - Alexandrze Pointnerze. "Trenerzy muszą więcej myśleć o tym, dlaczego moje skakanie w tej chwili nie funkcjonuje dobrze" - powiedział 52-krotny triumfator zawodów PŚ.

Schlierenzauer Gregor Zakopane fot.S.Piwowar - SCHLIERENZAUER KRYTYKUJE POINTNERA, AUSTRIACY PRZEPRASZAJĄ INNE EKIPY ZA "SZPIEGOWANIE"Jak wiemy, Schlierenzauer więcej pracuje ze swoimi indywidualnymi trenerami (Markus Maurberger, Gerald Daringer i Balthasar Schneider), niż ze szkoleniowcem głównym - Pointnerem. W związku z tym dochodzi do nietypowej sytuacji "kadry w kadrze". Austriacki skoczek przyznał, że nieobecność jego indywidualnego sztabu szkoleniowego doskwiera mu w Soczi. "Z moimi szkoleniowcami trenowałem bardzo ciężko w domu. Nie będę zaprzeczał, że chciałbym ich mieć tu przy sobie, jednak to inne osoby decydowały, kto pojechał do Soczi".

Ponadto austriacki sztab szkoleniowy podczas olimpijskich skoków wysłał osobę, która pod progiem obiektu fotografowała sprzęt narciarski innych ekip. Jest to surowo zabronione w regulaminie i jak poinformował dziennikarz portalu sport.pl - Paweł Wilkowicz, po proteście złożonym przez Szwajcarów do FIS, Austriacy musieli na spotkaniu kapitanów przeprosić wszystkie obecne ekipy.

To niewątpliwie początek gry psychologicznej przed jutrzejszym konkursem indywidualnym i poniedziałkowym drużynowym w Soczi. Austriacy ewidentnie są rozczarowani dotychczasowym brakiem medalu i próbują szukać usprawiedliwienia metodami poza-sportowymi.

 

Źródło: sport.pl / kleinezeitung.at / informacja własna

 

Dodaj komentarz