You are currently viewing FINKA JENNY RAUTIONAHO KONTUZJOWANA

FINKA JENNY RAUTIONAHO KONTUZJOWANA

Rautionaho Jenny archiwum.zawodniczki - FINKA JENNY RAUTIONAHO KONTUZJOWANAFińska skoczkini narciarska – Jenny Rautionaho nabawiła się zerwania więzadła krzyżowego przedniego (tzw. ACL) w kolanie. 17-letnią zawodniczkę czeka zatem kilkumiesięczna przerwa w startach. Finka to kolejna skoczkini, która musi pauzować z powodu tej kontuzji.

 

W związku z tak poważną kontuzją Rautionaho czeka poważna operacja kolana i kilkumiesięczna rehabilitacja. W związku z tym Finka nie wystąpi już w zimowych zawodach w tym sezonie, a także prawdopodobnie odpuści zmagania letnie.

Przypomnijmy, że to kolejna taka sama kontuzja (ACL) w żeńskich skokach narciarskich w ostatnim roku. Podobne przypadłości miały m.in.: Alexandra Pretorius, Sarah Hendrickson, czy Daniela Iraschko-Stolz.

Na problem związany z częstymi kontuzjami skoczkiń, zwracał uwagę w wywiadzie z naszym portalem trener kadry kanadyjskiej - Gregor Linsig: "Dziewczyny zrywają więzadła nie przy niebezpiecznych upadkach, ale już przy lądowaniu. Według mnie, panie mają zbyt obcisłe kombinezony, co powoduje, że na progu mają większe prędkości od mężczyzn i lecą za szybko. Panie nie są tak silne fizycznie jak mężczyźni i niewiele z nich w drugiej fazie lotu układa się w powietrzu tak jak oni. Lądowanie z dużą prędkością powoduje zbyt duży nacisk na kolana. Uważam więc, że skoczkinie potrzebują większych kombinezonów, aby móc latać z mniejszą prędkością."

ZOBACZ CAŁY WYWIAD z GREGOREM LINSIGIEM

informacja własna

Dodaj komentarz