You are currently viewing SARAH HENDRICKSON PAUZUJE DO KOŃCA SEZONU

SARAH HENDRICKSON PAUZUJE DO KOŃCA SEZONU

s.hendrickson - SARAH HENDRICKSON PAUZUJE DO KOŃCA SEZONUSarah Hendrickson, która w lecie nabawiła się kontuzji więzadła krzyżowego w kolanie zdołała powrócić na skocznię na Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Jak wielokrotnie podkreślała, olimpijski debiut żeńskich skoków był jej marzeniem, które udało się zrealizować. Teraz jednak Amerykankę czeka dalsza przerwa w startach.

 

„Dziękuję wszystkim kibicom za wsparcie, które mi okazują. Przyszłość żeńskich skoków zapowiada się niezwykle ekscytująco. Zrobiłyśmy naprawdę wielki postęp. Chciałabym startować do końca sezonu, ale potrzebuję dalszego odpoczynku w związku z moim kontuzjowanym kolanem” – powiedziała nam Hendrickson.

„Moje kolano nadal potrzebuje leczenia przez następne kilka miesięcy. Nie ma sensu, aby je przeciążać, tak jak to zrobiłam – poświęcając się mimo bólu – dla występu w Igrzyskach w Soczi” – wytłumaczyła Amerykanka.

Hendrickson nie wzięła udziału w żadnych konkursach Pucharu Świata w tym sezonie, a jej jedynym oficjalnym występem były właśnie starty olimpijskie. W Soczi zajęła 21. miejsce skacząc 94 i 91,5 metra. Wygrała Vogt po skokach na 103 i 97,5 metra. Amerykance do najlepszych zabrakło sporo, ale było to spowodowane właśnie wciąż odczuwalnym bólem kolana. Sympatyczną zawodniczkę na skoczni będziemy mogli zatem zobaczyć dopiero latem.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz