You are currently viewing THE WALL STREET JOURNAL: KAMIL STOCH NAJLEPSZYM ZAWODNIKIEM W SOCZI

THE WALL STREET JOURNAL: KAMIL STOCH NAJLEPSZYM ZAWODNIKIEM W SOCZI

Stoch Kamil S.Piwowar Wisla 1024x682 - THE WALL STREET JOURNAL: KAMIL STOCH NAJLEPSZYM ZAWODNIKIEM W SOCZIZłoto olimpijskie jest spełnieniem marzeń każdego sportowca. W pamięci większości kibiców zapada przede wszystkim sam fakt zdobycia tego najcenniejszego krążka przez zawodnika – jednak amerykańscy dziennikarze z gazety „The Wall Street Journal” zdecydowali się wyłonić najlepszego Mistrza Olimpijskiego z Soczi spośród wszystkich zwycięzców – i to nie na podstawie ilości wywalczonych przez nich złotych medali.

 

Sposób w jaki redaktorzy wybrali najlepszego sportowca nie był łatwy: z punktów lub czasów uzyskanych przez każdego olimpijczyka wyliczono średnią, a następnie sprawdzono odchylenie wyniku zwycięzcy od średniej z każdej rozgrywanej konkurencji.

Najlepiej w tej klasyfikacji wypadł podwójny Mistrz Olimpijski i lider klasyfikacji generalnej w skokach narciarskich, Kamil Stoch. Dzięki swojemu wspaniałemu występowi na normalnej skoczni i spektakularnemu zwycięstwu z przewagą 12,7 pkt nad drugim Peterem Prevcem – Polak, póki co, dzierży tytuł najlepszego z najlepszych.

Warto zaznaczyć, że w tym ciekawym zestawieniu Kamil pojawia się dwukrotnie – za konkurs na dużej skoczni został sklasyfikowany na 5. pozycji. Na drugim miejscu uplasował się Rosjanin Alexander Tretiakov (skeleton) a na trzeciej pozycji znalazła się Holenderka Jorien Ter Mors (panczenistka; 1500m).

Jednak Igrzyska Olimpijskie kończą się dopiero w niedzielę - sytuacja w tabeli może jeszcze ulec zmianie.

Źródło: wsj.com

Dodaj komentarz