You are currently viewing GROŹNY UPADEK 12-LETNIEGO SKOCZKA PODCZAS LOTOS Cup w ZAKOPANEM
Szymon Olek (fot. Alicja Kosman)

GROŹNY UPADEK 12-LETNIEGO SKOCZKA PODCZAS LOTOS Cup w ZAKOPANEM

Szymon Olek fot.Alicja.Kosman - GROŹNY UPADEK 12-LETNIEGO SKOCZKA PODCZAS LOTOS Cup w ZAKOPANEMNiepokojące wieści dotarły do nas z Zakopanego. Podczas konkursu z cyklu LOTOS Cup rozgrywanego na jednej ze skoczni kompleksu Średniej Krokwi (K-35 / HS-38) groźny upadek zaliczył 12-letni Szymon Olek reprezentujący klub LKS Klimczok Bystra.

 

Według informacji uzyskanych od Polskiego Związku Narciarskiego, młody skoczek popełnił błąd przy lądowaniu i pechowo upadł uderzając głową o zeskok. Udzielono mu od razu pomocy medycznej i w stanie ciężkim przewieziono karetką do zakopiańskiego szpitala, gdzie tomografia wykazała krwiaka. Chłopiec został przewieziony karetką do szpitala w Krakowie.

Delegat techniczny zawodów Jerzy Pilch ocenił, że obiekt był dobrze przygotowany do przeprowadzenia zawodów. – „Na skoczni panowały dzisiaj dobre warunki. W nocy w Zakopanem był mróz i skocznia, a przede wszystkim rozbieg były w dobrym stanie. Wypadek Szymona Olka był spowodowany po prostu błędem popełnionym przez zawodnika. Zresztą upadków było dzisiaj więcej. Skoczkowie startujący w najmłodszej kategorii Junior E są jeszcze bardzo słabo wyszkoleni, niektórzy mają problemy z jazdą na nartach. W dodatku tej zimy warunki pogodowe sprawiły, że okazji do treningu było znacznie mniej niż zwykle. Na większym obiekcie K-65 startowali starsi skoczkowie. Zawody przebiegały sprawniej, a skoczkowie znacznie rzadziej się przewracali” – tłumaczył.

Młodemu skoczkowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Źródło: PZN / informacja własna

Dodaj komentarz