You are currently viewing WYNIKI LOTOS CUP W ZAKOPANEM

WYNIKI LOTOS CUP W ZAKOPANEM

IMG 2694 2 - WYNIKI LOTOS CUP W ZAKOPANEMDzisiejsze konkursy z cyklu LOTOS CUP „Szukamy Następców Mistrza” zostały rozegrane na skoczniach w Zakopanem. Oprócz zawodników reprezentujących polskie kluby, na rozbiegu pojawili się reprezentanci Białorusi, Czech, Turcji oraz Kazachstanu. Zawody obfitowały w upadki- niegroźnego doznał Oskar Rojek, natomiast mniej szczęścia miał Szymon Olek, który trafił do krakowskiego szpitala w stanie ciężkim i przeszedł już operację.

Zawody rozegrano w kategoriach młodziczek, juniorek oraz juniorów C, D, E. Natomiast Seniorzy oraz Juniorzy A i B odbyli wolne treningi.

Juniorki oraz Juniorzy C i D startowali na Małej Krokwi (HS-72). Natomiast Juniorzy E i Młodziczki skakali z Maleńkiej Krokwi (HS-38).

W kategorii Juniorek zwyciężyła Magdalena Pałasz (57,5m/59m; 185,6pkt). Drugie miejsce zajęła Joanna Szwab, która dwukrotnie uzyskała 53,5 metra (łączna nota 158,3pkt). Trzecią lokatę zajęła Monika Luber (41,5m/42,5m; 94,3pkt).

Pełne wyniki Juniorek.

Klasyfikacja Juniorek (Lider: Katarzyna Pałasz).

Wśród Młodziczek najlepsza okazała się Joanna Kil (32m/30,5m; 193,5pkt). Drugą pozycję zajęła Anna Twardosz (30,5m/30m; 184,8pkt). Na najniższym stopniu podium stanęła Kinga Rajda (27,5m/28,5m; 165,1pkt).

Pełne wyniki Młodziczek.

Klasyfikacja Młodziczek (Lider: Anna Twardosz).

W kategorii Junior C zwyciężył Dawid Jarząbek (63,5m/64,5m; 223,2pkt). Drugie miejsce zajął Dominik Kastelik (63m/64m; 213,32pkt). Na trzecim stopniu podium zawody zakończył Paweł Chyc (61,5m/63,5m; 211,5pkt).

Pełne wyniki Juniorów C.

Klasyfikacja Juniorów C (Lider: Dawid Jarząbek).

W grupie Juniorów D najlepszą dyspozycję pokazał reprezentant Kazachstanu, Ilya Kratov (63m/63,5m; 206,6pkt). Drugą lokatę zajął Patryk Hutyra (59m/62m; 195,4pkt). Trzecia pozycja przypadła Piotrowi Kudzi (58m/58,5m; 188,6pkt).

Pełne wyniki Juniorów D.

Klasyfikacja Juniorów D (Lider: Patryk Hutyra).

Spośród Juniorów E pierwsze miejsce zajął Jan Bukowski, który dwukrotnie lądował na 30 metrze i łącznie zgromadził notę 179pkt. Na drugim miejscu uplasował się Mateusz Jarosz (29,5m/29,; 177,1pkt). Trzecią lokatę zajął Oskar Rojek, który w obu skokach uzyskał 31,5 metra oraz notę 174,8pkt).

Pełne wyniki Juniorów E.

Klasyfikacja Juniorów E (Lider: Bartłomiej Klimowski).

W dniu jutrzejszym, 26.02, odbędą się zawody w kategorii Seniorów oraz Juniorów A i B, którzy wystartują na Wielkiej Krokwi (HS-134). Na starcie zawodów staną reprezentanci siedmiu państw (Polski, Czech, Słowacji, Białorusi, Ukrainy, Turcji i Kazachstanu), w tym m.in. mistrz świata juniorów Jakub Wolny, zawodnicy polskiej kadry skoków: Stefan Hula, Krzysztof Miętus, Bartłomiej Kłusek, Czesi: Borek Sedlak i Jiri Mazoch, Słowak Tomas Zmoray.

Źródło: Alicja Kosman / Komunikat prasowy PZN