You are currently viewing FREUND, PREVC I KASAI PO KONKURSIE W FALUN

FREUND, PREVC I KASAI PO KONKURSIE W FALUN

Freund Severin 2 S.Piwowar - FREUND, PREVC I KASAI PO KONKURSIE W FALUNCzołowi zawodnicy dzisiejszego konkursu podzielili się wrażeniami z rywalizacji na skoczni w Falun i przedstawili swoje plany na najbliższe tygodnie.

 

Dzisiejszy konkurs bezapelacyjnie należał do Severina Freunda, który już po pierwszym skoku miał znaczną przewagę punktową nad kolejnymi zawodnikami. Mistrz olimpijski w drużynie z Soczi był bardzo zadowolony z dzisiejszego wyniku, szczególnie, że na tym freund severin kd2 - FREUND, PREVC I KASAI PO KONKURSIE W FALUNobiekcie zostaną rozegrane przyszłoroczne Mistrzostwa Świata. „To był wspaniały konkurs. Kiedy zobaczyłem skocznię,  wiedziałem, że podczas zawodów mogą być problemy z wiatrem. Mimo to mogłem dzisiaj naprawdę cieszyć się skokami” – mówił po zawodach Niemiec. Freund studzi emocje: „Jest jeszcze za wcześnie, by snuć jakiekolwiek prognozy dotyczące przyszłorocznych mistrzostw. Najważniejsze jest, by trafić z formą w odpowiednim momencie sezonu. Z Soczi nie przywiozłem co prawda indywidualnego medalu, ale miałem świadomość, że byłem w dobrej dyspozycji. Taki jest też mój przyszłoroczny cel.” Niemiec lubi konkursy w Skandynawii: "Zawsze cieszę się gdy przyjeżdżam tutaj na zawody. Skakanie w Lahti sprawia dużą przyjemność" - dodał Freund, który teraz wraz z innymi zawodnikami uda się właśnie do Finlandii.

1479359 458947867546857 1070848309 n - FREUND, PREVC I KASAI PO KONKURSIE W FALUNPeter Prevc, po nieudanej pierwszej serii, awansował o wiele pozycji i ostatecznie uplasował się na drugim miejscu. "Bardzo się starałem podczas wczorajszych treningów. W pierwszym skoku popełniłem błąd na progu, nie miałem odpowiedniej prędkości w powietrzu i nie mogłem uzyskać  dobrej odległości. Drugi skok był lepszy" - mówił nowy lider klasyfikacji generalnej. Młody Słoweniec zamierza utrzymać wysoką formę i zapowiada ostrą rywalizację z Kamilem o tytuł najlepszego skoczka sezonu: "Znowu jestem właścicielem żółtej koszulki, myślę że walka dopiero się zaczyna" - oznajmił wicemistrz olimpijski z normalnej skoczni.

kasai noriaki jakub.mikulski - FREUND, PREVC I KASAI PO KONKURSIE W FALUNNoriaki Kasai, który dzisiaj uplasował się na trzeciej pozycji, skarżył się na ból kolana. "Podczas pierwszej próby oddałem dobry skok, ale popełniłem błąd przy lądowaniu. Śnieg był bardzo miękki i miałem problemy z utrzymaniem kontroli nad prawą nartą. Podczas drugiej serii trochę się bałem. Uważam, że gdyby nie kontuzja, udałoby mi się dotrzymać kroku Severinowi" - podsumował swój dzisiejszy występ Japończyk. Kasai snuje ambitne plany na najbliższe tygodnie: "Teraz moim celem jest zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata" - zapowiada 41-latek.

Źródło: falun2015.com / fis-ski.com

 

Dodaj komentarz