You are currently viewing ANDERS BARDAL MYŚLI o ZAKOŃCZENIU KARIERY

ANDERS BARDAL MYŚLI o ZAKOŃCZENIU KARIERY

Koniec kariery – oto temat, który w ostatnim czasie zdominował świat skoków narciarskich. Z dnia na dzień przybywa zawodników planujących opuścić pucharową rywalizację. Obok takich nazwisk, jak Schlierenzauer, Morgenstern czy Ammann o końcu sportowej przygody rozmyśla również Anders Bardal.

 

Na pytanie norweskiej telewizji NRK, dotyczące jego  występu na mistrzostwach świata, które odbędą się już za rok w szwedzkim Falun, 31 – letni skoczek odpowiedział: „Nie wiem jeszcze, czy w ogóle pojadę na przyszłoroczne mistrzostwa świata. Po sezonie dokonamy podsumowania”.

Bardal wypowiedział się natomiast pozytywnie na temat skoczni w Falun. To fajna skocznia. Podoba mi się ten obiekt i jestem zadowolony ze swoich startów na niej” – stwierdził Norweg.

Dyrektor sportowy norweskich skoków – Clas Brede Bråthen powiedział, że kwestia dalszego przebiegu kariery utytułowanego skoczka nie została jeszcze rozstrzygnięta. „Porozmawiamy o tym po sezonie. Teraz mamy kilka ważnych startów. Całą energię koncentrujemy na jak najlepszych występach w Pucharze Świata. To wpływa na motywację zawodników” – podsumował działacz.

Po zawodach Pucharu Świata w Falun, sam Bardal napisał jeszcze na swoim blogu: „Spoglądam w przyszłość i nadal mam wiele do wyskakania”. Na ostateczne decyzje pozostanie nam zapewne zaczekać do zakończenia sezonu.

Źródło: nrk.no / andersbardal.com

Dodaj komentarz